RU

Тігіпко вважає збільшення акцизів "абсолютно виправданим"

21.05.2010, 14:15

Збільшення акцизів є необхідним елементом сбалансування державного бюджету і недопущення в Україні системних проблем в економіці. Про це заявив у коментарі журналістам віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, С.Тігіпко зазначив, що дефіцит державного бюджету разом з дефіцитом бюджету НАК "Нафтогаз України" становить близько 6%. "За рахунок чого ми його будемо фінансувати? Як державі вийти на збалансований бюджет? Адже якщо ми цього не зробимо, чекаємо тоді системних проблем, які прийдуть, і ми бачимо вже по південній Європі, до чого вони призводять", - зазначив віце-прем'єр.

За його словами, збільшення акцизів сьогодні абсолютно виправдане. Крім того, усі акцизи збільшені до тих рівнів, які сьогодні у Росії і Білорусі. "У мене виникає питання, чому сьогодні ми не можемо на алкоголь і тютюн акцизи збільшити до їхнього рівня? Звідки брати гроші? Бюджет має на цьому будуватися, на горілці завжди будувався бюджет держави і на тютюні, а сьогодні ми боїмося збільшення цін", - сказав він.

С.Тігіпко наголосив, що влада не збільшує податки і не вводить акцизи на найнеобхідніше. "Йдеться про тютюн і горілку… Тому зараз, напевно, треба потерпіти у деяких питаннях", - наголосив він.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала ініціативу уряду щодо збільшення ставок на акциз, посилення адміністрування ПДВ і змін рентної плати за користування надрами. За відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо оподаткування)" проголосували 246 народних обранців.

Сергій Тігіпко: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини