RU

Тігіпко: Україна піде в Митний союз, якщо не прийме Європа

18.10.2011, 13:05
Тігіпко: Україна піде в Митний союз, якщо не прийме Європа - Фото
27521fa54796b778ed69225bd049535a.jpg

Тігіпко: Україна піде в Митний союз, якщо не прийме Європа

Віце-прем'єр-міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко вважає високою ймовірність переорієнтації України на вступ до Митного союзу. Про це чиновник заявив в інтерв'ю газеті День.

Зі слів Тігіпка, "якщо від Європейського союзу прозвучать абсолютно чіткі сигнали "ні", то ймовірність переорієнтації на Митний союз досить велика". "Люди, які сьогодні хочуть бачити Україну в Митному союзі, можуть отримати дуже серйозний аргумент на користь тези про те, що треба рухатися в цей союз", - наголосив він.

Оцінюючи європейську перспективу України, Тігіпко зауважив: "Щоб наблизитися до ЄС, треба передусім адаптувати вітчизняне законодавство до європейських норм і домовитися про створення зони вільної торгівлі (які ринки відкриваємо і закриваємо для себе і Європи). З моєї точки зору, треба провести всю роботу з адаптації до європейського законодавства, а тоді починати говорити про підписання угоди по ЗВТ з ЄС. Якщо будуть проблеми з демократією, то будемо говорити і про це. Але для мене головне сьогодні, що Україна досі не адаптувала своє законодавство до норм європейського. І тільки після завершення цього кроку можна говорити про наступний".

Зі слів чиновника, для того щоб адаптувати українське законодавство до європейського до кінця цього року, "треба приймати багато непростих рішень". "Але їх треба приймати. Чому? 20 років в країні водять політичні хороводи, а економічна і соціальна сфери так і залишаються нереформованими. Якщо їх не реформувати, буде справжнє лихо", - вважає Тігіпко.

Він не став прогнозувати, чи стане вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко перешкодою на шляху підписання угоди про асоційоване членство і створення зони вільної торгівлі з ЄС. "Не знаю. Це покажуть подальші переговори. Ми поки ще говоримо про перспективу, якої немає", - зауважив віце-прем'єр.

Митний союз: всі новини>>>
Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини