RU

Тігіпко радить скористатися нестабільністю на Близькому Сході

24.03.2011, 13:45
Тігіпко радить скористатися нестабільністю на Близькому Сході - Фото
89d5ee7fd6af7cc48879d19116663747.jpg

Тігіпко радить скористатися нестабільністю на Близькому Сході

Нестабільність на Близькому Сході зумовлює збільшення постачань енергоносіїв з Росії в Європу. Україна як країна-транзитер має використати цю ситуацію у своїх інтересах. Про це заявляє Віце-прем'єр-міністр, лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко (на фото).

"Лівія, будучи однією із найбільших постачальників нафти і газу в Європу, на тривалий час виведена з гри. Можуть виникнути питання і з постачаннями палива з інших арабських країн. З політичних міркувань може бути припинена атомна генерація. Все це поверне східному напрямку пріоритетну роль у забезпеченні Євросоюзу енергією. У таких умовах Україні необхідно зробити все можливе, щоб зростаючий потік експорту російського газу та інших видів палива у країни ЄС пішов саме через нашу територію", - наголосив віце-прем'єр, якого цитує прес-служба "Сильної України".

С.Тігіпко звернув увагу на те, що поки Захід зайнятий військовою кампанією проти Муаммара Каддафі, російський прем'єр Володимир Путін продовжує розширювати кількість учасників проекту "Південний потік".

"Енергетична дипломатія Росії надто ефективна, і обставини їй сприяють. Зберегти статус ключового транзитера Україна зможе тільки у тому випадку, якщо оперативно запропонує реальну схему акціонування газотранспортної системи за участю європейських енергетичних концернів і "Газпрому", - заявив С.Тігіпко.

Він висловив також підтримку зусиллям уряду з залучення західних інвесторів до розробки родовищ сланцевого та інших нетрадиційних видів газу на території України.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини