RU

Тігіпко прогнозує безпрецедентну емісію та інфляцію

17.09.2009, 17:04

Політик, екс-голова Нацбанку Сергій Тігіпко передбачає, що 120 мільярдів гривень, які уряд планує залучити на внутрішньому ринку, доведеться друкувати Нацбанку України. Так він прокоментував плани уряду із залучення фінансових ресурсів  наступного року.

За його словами, банки просто не мають у своєму розпорядженні кошти для викупу такого обсягу урядових боргових зобов'язань. "Розміщення облігацій внутрішньої позики в цьому році показало відсутність інтересу до них з боку банків навіть при дуже високій ставці прибутковості. Таким чином, левову частку облігацій внутрішньої державної позики  доведеться викупити Нацбанку і державним банкам, а це - емісія", - стверджує С.Тігіпко.

Він переконаний, що друкування грошей в такому обсязі для покриття дефіциту бюджету згубно відіб'ється на економіці. "Це не інфраструктурні інвестиції, які майже не впливають на ціни. Ці гроші прямо підуть на внутрішній ринок, розкручуючи інфляцію і створюючи потужний тиск на курс гривні", - каже політик, зазначаючи, що при такому об'ємі емісії рівень інфляції в наступному році перевищить 20 %.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини