RU

Тігіпко не виключає девальвації гривні

01.10.2008, 18:00

Співголова Ради інвесторів при Кабміні, екс-голова Національного банку України Сергій Тігіпко не виключає девальвації гривні.

Як повідомляє УНІАН, С. Тігіпко зазначив, що поки можна говорити про позитивну тенденцію, оскільки з початку року резерви НБУ досить серйозно зростали і є досить великими на цей час. "Але якщо подивитися на тенденції, то я вважаю, що по самій гривні - вона може трохи девальвувати", - зазначив він.

За його словами, це пов'язано з двома обставинами. По-перше, сьогодні є серйозні проблеми з металургією, та аналогічні проблеми можуть виникнути в хімічній промисловості. "Якщо ситуацію на ринках не буде виправлено і буде зниження цін на метал і хімію, ми відразу матимемо проблеми із зовнішньою торгівлею, збільшиться негативне сальдо торгівлі", - зазначив С. Тігіпко.

Другою підставою, яка може вплинути на девальвацію гривні, на його думку, є зменшення обсягу інвестицій. С. Тигіпко зазначив, що сьогодні гривня стабільна, насамперед, за рахунок інвестицій. "За платіжним балансом ми залишаємося у плюсі, і це підтримує гривню. Якщо ще інвестори зменшать обсяги своїх інвестицій, може виникнути загрозлива ситуація", - зазначив він.

С. Тігіпко рекомендує серйозно реагувати на світову кризу і постійно займатися інвестиційним кліматом в Україні. "Я не говорю лише про іноземні, але й про українські інвестиції. Основні інвестиції надходять із Кіпру. Це говорить про те, що з офшорних зон українці вкладають свої гроші (в українську економіку - ред). Не треба цього боятися, треба створювати умови", - зазначив С. Тігіпко.

Нагадаємо, 17 вересня на міжбанківському валютному ринку України сталося різке зниження курсу гривні щодо долару США. Угоди укладалися за курсом 4,84 грн. за 1 долар і до кінця торгів ставки зросли до 4,94-4,95 грн. за 1 долар.

Досьє на Сергія Тігіпка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини