RU

Тігіпко готовий переглядати елітні пенсії

16.02.2011, 17:00
Тігіпко готовий переглядати елітні пенсії - Фото
cd7dadcaba482d57f8ce1938689f7fe1.jpg

Тігіпко готовий переглядати елітні пенсії

Кабінет Міністрів України розглядає можливість обмежити високі пенсії для тих, хто вже їх отримує, а не тільки для тих, хто буде їх отримувати після законодавчого оформлення пенсійної реформи. Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко (на фото)під час виступу на парламентських слуханнях.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, С.Тігіпко зазначив, що уряд відкоригує проект пенсійної реформи за результатами її обговорення. За його словами, пропозиції, що надійшли, були відпрацьовані разом із Прем'єр-міністром і сприйняті робочою групою.

"Перше. Ми вводимо обмеження на максимальні пенсії. Ви пам'ятаєте, що у нашій пропозиції це обмеження становило 12 мінімальних пенсій. На всіх зустрічах усі люди говорили: чому ця норма стосується тільки новопризначених пенсій? Поширюйте цю норму на всіх пенсіонерів. Ми говорили про 22-й статтю Конституції України (яка не допускає обмеження існуючих прав і погіршення умов для громадян, - ред.), багато хто говорив: прочитайте статтю 24, в якій йдеться про те, що для всіх українців повинні бути рівні можливості. Тому я вважаю, що таку пропозицію до Кабінету Міністрів ми б сприйняли. Більше того, ми вважаємо, що максимальний розмір пенсій не повинен перевищувати 10 мінімальних пенсій по Україні", - сказав він.

Також, за словами С.Тігіпка, буде запропоноване більш м'яке збільшення пенсійного віку для військовослужбовців. Підвищення з 20 до 25 років буде запропоновано провести не за п'ять, а за десять років, по шість місяців у рік. Також пенсійний вік для держслужбовців-чоловіків буде запропоновано підняти не разово з 2013 року, а з 2014-го протягом чотирьох років.

Крім того, буде запропоновано до 1 січня 2016 року брати за бажанням як базову заробітну плату до 2000 року для визначення розміру пенсії.

Нагадаємо, раніше Віце-прем'єр заявляв, що уряд не має права скорочувати пенсії, навіть максимальні. "Ми не можемо скорочувати ті максимальні пенсії, які є сьогодні. Ми передбачаємо тільки не індексувати їх доти, поки вони не досягнуть розміру дванадцяти мінімальних пенсій", - зазначив С.Тігіпко.

Пенсійна реформа: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини