RU

Тігіпко бачить можливість здешевити вартість житла на третину

14.01.2011, 16:34
Тігіпко бачить можливість здешевити вартість житла на третину - Фото
91bd3f6d527557278d7821636113e500.jpg

Тігіпко бачить можливість здешевити вартість житла на третину
Ухвалений закон стимулюватиме відновлення будівельної галузі і сприятиме здешевленню житла. Так Віце-прем'єр-міністр - Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко прокоментував прийняття Верховною Радою Закону "Про регулювання містобудівної діяльності".

Як повідомляє прес-служба віце-прем'єра, документ був розроблений урядовою робочою групою на чолі з С.Тігіпко спільно з Українською будівельною асоціацією і поданий на розгляд парламенту 2 грудня 2010 року.

"Прийняття цього закону означає, що вже найближчим часом, після його підписання Президентом, будівельна галузь України отримає могутній стимул для розвитку. Адже цим законом кількість дозвільних процедур в будівництві зменшується з 93 до 23 (з яких інвестор робить лише дев'ять), а термін отримання всіх необхідних рішень для початку будівельних робіт скоротиться з півтора року до двох-трьох місяців. Крім того, зонування території дозволить уникнути зайвих питань відносно стратегічних планів розвитку міст та інших населених пунктів: забудова буде прозорою і комплексною", - прокоментував прийняття закону С.Тігіпко.

Чиновник також зауважив, що новий закон, якого так довго чекав ринок, почне революційні зміни в будівельній галузі, результати яких відчують мільйони українців.

На думку С.Тігіпка, враховуючи швидкий темп реформ в будівельній галузі, ефекту від ухваленого парламентом закону можна чекати вже до кінця поточного року.

"Нам вдалося викорінити до 90% корупційних схем, які були закладені в процес підготовки до будівництва і потім лягали важким тягарем на вартість квартир. Близько третини собівартості житла сьогодні складають хабарі. Ми ліквідували більшість можливих пробілів, і тому можемо чекати, що нове житло стане як мінімум на третину доступнішим для наших громадян", - зазначив чиновник.

Крім того, на переконання С.Тігіпка, особливо сильний імпульс вже в цьому році відчують і суміжні з будівництвом галузі - виробники будматеріалів, меблів, металургії. Також очікується підвищення попиту на будівельні спеціальності на ринку праці.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила Закон "Про регулювання містобудівної діяльності". "За" проголосували 296 народних депутатів. Документ передбачає вдосконалення дозвільної системи в сфері будівництва. Зокрема, скорочується кількість дозвільних процедур, час їх проходження і перелік необхідних документів. У дозвільній системі вводиться принцип "єдиного вікна".

Будівництво, нерухомість, ринок землі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини