RU

Свобода хоче знати, скільки податків платять футболісти

06.02.2013, 13:54
Свобода хоче знати, скільки податків платять футболісти  - Фото
Ігор Мірошниченко
Народний депутат України від ВО Свобода Ігор Мірошниченко направив депутатський запит до Міністра доходів і зборів України щодо проведення перевірки та надання інформації про сплату податків та зборів з доходів гравців футбольного клубу "Арсенал" (Київ) і футбольних клубів Прем'єр-ліги "Шахтар", "Дніпро", "Металіст", і "Динамо", отриманих в Україні в якості заробітної плати.

"Потрібно з'ясувати справжні суми податків і порівняти їх з оприлюдненими сумами зарплат спортсменів і тренерів конкретних футбольних клубів. Так, протягом січня 2013 президент футбольного клубу" Арсенал "(Київ) Вадим Рабинович, а також головний тренер цього клубу Юрій Бакалов неодноразово в пресі оприлюднили розміри заробітних плат футболістів своєї команди на рівні 30-40-50 тисяч євро на місяць. Така інформація, в числі іншого, міститься на офіційному сайті ФК "Арсенал" у розділі новин в інтерв'ю Рабиновича від 08.01.2013. Із повідомлень у пресі, які неодноразово тиражувалися в газетах і на сайтах видань, відомо, що заробітна плата головного тренера ФК "Дніпро" (Дніпропетровськ) Хуанде Рамоса (громадянина Іспанії) складає 5 мільйонів євро на рік. За інформацією з тих же джерел, головний тренер ФК "Шахтар" Донецьк Мірча Луческу (громадянин Румунії) отримує 3 мільйони євро на рік. Це великі суми, і я впевнений, що ці суми не декларували, а податки до бюджету не надійшли", - зазначив свободівець.

У запиті Мірошниченка міститься вимога організувати проведення перевірки та надати вичерпну інформацію про розмір суми податків, сплачених з доходів за період з 1 січня по 31 грудня 2012 року, отриманих в Україні в якості заробітної плати. Це, зокрема, наступні гравці ФК "Арсенал": Іонуц Мазілу, Максим Шацьких, да Сілва Леандро, Володимир Гоменюк, Олександр Ковпак, Домінік Адійя, Ерік Матуку, Олександр Кобахідзе. Також йдеться про доходи гравців футбольних клубів "Шахтар", "Дніпро", "Металіст" і "Динамо".

"Після отримання відповіді на запит я буду звертатися в Генеральну прокуратуру для розслідування, при наявних підставах, фактів ухилення від сплати податків. Також на законодавчому рівні найближчим часом запропоную законопроект, який закриє прогалини, наявні в податковому законодавстві", - підсумував Мірошниченко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини