RU

Світовий банк прогнозує найбільший відскік світової економіки за 80 років

09.06.2021, 10:11
Світовий банк прогнозує найбільший відскік світової економіки за 80 років - Фото
Ілюстративне фото (Фото: EPA)

Світова економіка в 2021 році відновиться на 5,6%. Це будуть найвищі темпи відновлення після рецесії за останні 80 років, йдеться в звіті Світового банку.

"Очікується, що в 2021 році світова економіка зросте на 5,6% – це найвищий показник за останні 80 років після рецесії  – частково завдяки стійкому, але вкрай нерівному доступу до вакцин", – заявили в СБ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

При цьому глобальне відновлення відбувається нерівномірно. Зростання зосереджено в кількох великих економіках, при цьому більшість країн, що розвиваються відстають. У результаті до 2022 року 90% розвинених країн відновлять рівень доходу на душу населення до докарантинного рівня. Серед країн, що розвиваються, цього досягне лише третина.

"У країнах з низькими доходами наслідки пандемії зводять нанівець раніше досягнуті успіхи в скороченні бідності, посилюють відсутність продовольчої безпеки та інші давні проблеми. Очікується, що ліквідація відставання від розвинених країн в доходах на душу населення в багатьох бідніших країнах сповільниться або навіть поверне назад", – вважають у Світовому банку.

Найбільший приріст економіки в 2021 році повинні показати Китай (+8,5%), Індія (+8,3%), США (+6,5%), Аргентина (+6,3%), а також Туреччина і Мексика ( по +5%).

У СБ відзначають, що глобальне відновлення як і раніше залежить від ризиків погіршення ситуації з COVID-19, зокрема – від можливих нових хвиль пандемії. Також на це вплине фінансовий стрес на тлі високого рівня боргу країн, що розвиваються.

Очікується, що в 2022 році економіка продовжить відновлюватися, але глобальне зростання сповільниться до 4,3%. При цьому, до 2022 року, що світовий ВВП все ще буде на 2% нижче рівня, який прогнозували до пандемії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини