RU

Світова економіка втратила чверть мільярда робочих місць через пандемію – дослідження

26.01.2021, 11:09
Світова економіка втратила чверть мільярда робочих місць через пандемію – дослідження - Фото
ІлюстрацІя: pixabay.com

Пандемія COVID-19 призвела до втрати чверті мільярда робочих місць – це вчетверо більше, ніж під час фінансової кризи 2008-2009 років. Про це йдеться в дослідженні Міжнародної організації праці (МОП).

У минулому році у всьому світі було скорочено 8,8% робочого часу, що еквівалентно 255 млн повних робочих місць. Такі втрати пояснюються або скороченням робочого часу працівників за наймом або безпрецедентним скороченням робочих місць, яке охопило 114 млн осіб у всьому світі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За даними МОП, 71% втрат зайнятості (81 млн чоловік) стався в формі не безробіття, а бездіяльності: люди покинули ринок праці, так як не змогли працювати, можливо, через локдаун.

У результаті сукупні доходи працівників в світі скоротилися на 8,3%  – на $3,7 трлн, що становить 4,4% глобального ВВП.

У звіті МОП наголошується, що проблеми на ринку праці торкнулися більше жінок, ніж чоловіків. У глобальному масштабі втрати зайнятості серед жінок складають 5% порівняно з 3,9% серед чоловіків.

Також повідомляється, що найсильніше криза вдарила по молоді. Так, втрата зайнятості серед молоді (15-24 років) склала 8,7% порівняно з 3,7% серед дорослих. Найбільше від кризи, як випливає зі звіту, постраждали сектор послуг з розміщення та харчування, де зайнятість скоротилася в середньому більш ніж на 20%.

У той же час в представленій в понеділок в штаб-квартирі ООН доповіді "Світовий економічний стан і перспективи" зазначено, що світова економіка скоротилася в 2020 році на 4,3%.

"У 2020 році світова економіка скоротилася на 4,3%, що більш ніж в два з половиною рази більше, ніж під час світової фінансової кризи 2009 року, – наголошується в документі. – Очікуване в 2021 році скромне відновлення на 4,7% ледь чи компенсує втрати 2020 року ".

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш назвав кризу, викликану коронавірусом, найсильнішою за останні 90 років.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини