RU

Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу, - голова МВФ

29.08.2011, 11:45
Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу, - голова МВФ - Фото
1dbcdc7e2d44201f4d5c69c7596812af.jpg

Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу, - голова МВФ

Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу. Про це сказала директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард (на фото), виступаючи в суботу на конференції в Джексон-Хоулі в США.

"Реальний прогрес в ребалансируванні (світової економіки, - ред.) щонайбільше був скромним, при цьому ризики для світової економіки зростають. Ці ризики посилилися внаслідок зниження довіри, зростаючого переконання, що у грошової влади немає твердого настрою або ж бажання ухвалити необхідні рішення. Розвиток ситуації нинішнім літом показав, що ми знаходимося в новій небезпечній фазі. Ясно, що стоїть на кону: ми ризикуємо зіткнутися з крахом крихкого пожвавлення економіки", - сказала Лагард, яку цитує Інтерфакс-Україна.

На думку голови МВФ, влада країн світу повинна зробити нові кроки з підтримки економіки та зберігати монетарні стимули, оскільки ризики інфляції поки нижче, ніж небезпека настання нової рецесії.

Зокрема, США необхідно вжити заходів з підтримки житлового ринку та ринку праці, проведення бюджетної консолідації.

Євросоюз має забезпечити термінову і примусову і водночас істотну рекапіталізацію банків.

"Якщо цього не буде зроблено, ми легко можемо побачити подальше поширення економічної слабкості на ключові країни", - заначила Лагард, указавши, що рекапіталізація є головною умовою запобігання ланцюговій реакції кризи.

На її думку, одним з варіантів є використання для рекапіталізації коштів Європейського фонду фінансової стабільності.

Проведені літом стрес-тести показали, що лише 8 з 90 банків ЄС відчувають недостачу капіталу. Однак багато хто вважав, що перевірка банків була недостатньо жорсткою, при цьому вразливість європейської банківської системи є однією з передумов для поглиблення нинішньої боргової кризи в ЄС.

Фінансова криза: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини