RU

Світовій економіці пророкують "ідеальний шторм" в 2013 році

08.07.2011, 12:55
Світовій економіці пророкують
c0a98783a78e563977647ea6b7e0f944.jpg

Світовій економіці пророкують "ідеальний шторм" в 2013 році
Накопичення негативних тенденцій в економіці США, Європи і Китаю і відкладання розв'язання серйозних проблем на потім призведе до утворення в 2013 році глобального "ідеального шторму" - серйозної кризи в світовій економіці. Про це в інтерв'ю телекомпанії Сі-ен-бі-сі заявив відомий американський економіст Нуріель Рубіні, що передбачив фінансово-економічну кризу 2008-2010 рр.

"За моїми прогнозами, "ідеальний шторм" станеться не в цьому році і навіть не в наступному, а в 2013-му. США, якщо зараз не вирішать бюджетні проблеми, зіткнуться з серйозними труднощами після виборів 2012 року. Крім того, "перегрівається" китайська економіка", - сказав Рубіні, якого цитує ІТАР-ТАРС.

У найближчій перспективі він передрікає повільне, але стійке зростання в економіці США. Зростання ВВП складе трохи більше 2%, водночас збережуться високий рівень безробіття і проблеми в житловому секторі.

"Якщо не вдасться створити достатньо нових робочих місць, споживчі витрати населення будуть на низькому рівні, і відновлення економіки буде проходити повільними темпами", - вважає економіст. Крім того, через зростання держборгу і бюджетний дефіцит американський уряд буде вимушений піти на скорочення витрат і підвищення податків, що також ускладнить відновлення економіки.

Периферійні країни "зони євро" - Греція, Португалія і Іспанія - будуть продовжувати боротися з борговою кризою, а Китай - вживати заходи, щоб не допустити вихід інфляції за межі 5-6%.

"Я бачу, що кожна країна намагається відкласти розв'язання своїх економічних проблем на майбутнє. Зрештою це призведе нас до кризи 2013 року", - зазначив Рубіні.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини