RU

Суверенний дефолт Україні вже не загрожує?

29.05.2009, 12:10

Кредит Міжнародного валютного фонду (МВФ) практично повністю знімає ймовірність суверенного дефолту України в 2009 році за зовнішніми зобов'язаннями. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"У держбюджеті-2009 на обслуговування зовнішнього боргу закладено 12,93 млрд. грн. (за офіційним курсом НБУ близько $1,68 млрд.). Таким чином, кредит МВФ практично повністю знімає ймовірність суверенного дефолту України в 2009 році за зовнішніми зобов'язаннями, але ніяким чином не вирішує питання з реанімаційною діяльністю в реальному сегменті економіки, яку й мають реалізувати виключно системні антикризові дії уряду, в тому числі й термінове оздоровлення банківської системи", - вважає експерт.

Зокрема, О.Морква зазначає, що для отримання чергового кредитного переказу від МВФ в розмірі 2,125 млрд. SDR (понад $3 млрд.), Україні доведеться реформувати раду НБУ, оприлюднити інформацію про реальних власників банків, зняти обмеження щодо обсягу купівлі-продажу валюти і дострокового вилучення депозитів.

"Український уряд буде зобов'язаний полегшити процедуру банкрутства в Україні, розробити поквартальний графік підвищення цін на газ для підприємств і населення, ліквідувати дублювання пільг за оплату послуг ЖКГ, а транспортні пільги на проїзд обмежити рівнем доходів населення, крім того, зняти всі існуючі митні обмеження на імпортну продукцію", - відзначає експерт.

Таким чином, за словами О.Моркви, МВФ в рамках виділення чергового траншу для подальшого кредитування українського уряду, продовжить наполягати на поетапному скороченні існуючих в Україні соціальних пільг і зниженні внутрішнього боргового навантаження на держбюджет.

"Проте, уряд Ю.Тимошенко у переддень президентських виборів буде всіляко намагатися не проводити непопулярні заходи, які можуть істотно пошкодити політичним рейтингам прем'єр-міністра і відкласти проведення масштабних соціально-бюджетних реформ вже на 2010 рік, коли президентська компанія буде завершена", - вважає експерт.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини