RU

Суспільна коаліція закликала Литвина перешкодити змінам процедури держзакупівель

22.02.2011, 16:30
Суспільна коаліція закликала Литвина перешкодити змінам процедури держзакупівель - Фото
19af36d86dda71851b9f68df32eabd5b.jpg

Суспільна коаліція закликала Литвина перешкодити змінам процедури держзакупівель
Суспільне партнерство "За доброчесність державних закупівель в Україні" надіслало листа голові Верховної Ради України Володимиру Литвину (на фото) із закликом докласти максимум зусиль для того, щоб повернути на доопрацювання у Кабінет Міністрів законопроект N7532 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" від 30 грудня 2010 року.

Як сказано у тексті листа, текст якого є у ЛІГАБізнесІнформ, суспільне партнерство, створене українськими неурядовими організаціями, аналітичними центрами і медіа-організаціями, глибоко стурбовано змістом законопроекту N7532, який був поданий у Верховну Раду урядом України.

"Головний принцип державних закупівель перебуває у забезпеченні конкуренції, що дає змогу суспільству отримувати найвищу якість послуг за справедливою ціною. Цим забезпечується ефективність витрачання державою суспільних ресурсів. Визначальними принципами державних закупівель у розвиненому світі є прозорість процедур закупівель і можливість для всіх зацікавлених безперешкодно отримувати інформацію як про оголошення тендерів, так і про їхні результати", - сказано у листі.

Громадські організації зазначають, що законопроект N7532 порушує ці головні принципи. "Так, під виглядом спрощення процедур закупівель для замовників уряд України у своєму законопроекті істотно скорочує перелік документів, які підлягають обов'язковому оприлюдненню на державному веб-порталі з питань державних закупівель. Віддаляється навіть звіт про результати закупівлі. Залишаються лише короткі оголошення про проведення державних торгів і про їхнього переможця", - сказано у листі.

У разі прийняття законопроекту N7532 бізнес, журналісти, громадяни та їхні організації, а також державні органи контролювання втратять доступ до інформації про всіх учасників торгів та їхні цінові пропозиції, наголошують автори листа. "Це може призвести до масової імітації конкуренції шляхом залучення афілованих між собою компаній і підставних учасників, унеможливить запобігання корупційним змовам ще на етапі підготовки до проведення закупівлі", - сказано у листі.

Автори переконані, що зміни, запропоновані законопроектом N7532, призведуть до погіршення відвертості і прозорості державних закупівель, істотного зменшення суспільного контролю над витрачанням коштів платників податків, а також приведуть до втрати державними органами контролювання важливих інструментів недопущення корупційних махінацій із бюджетними коштами.

"Як наслідок ми прогнозуємо зростання корумпованості державних закупівель України", - наголошено у зверненні.

"Законопроектом пропонується перевести у "ручний режим" регулювання тендерних закупівель для природних монополій, державних казенних, комерційних і комунальних підприємств, в яких держава контролює понад 50% акцій. Регулювання такого типу організацій планується здійснювати шляхом окремих урядових постанов, а не процедур, визначених Законом. Законопроект N7532 не містить ніяких гарантій відвертості подібного регулювання", - зазначено у листі до спікера парламенту.

Представники громадських організацій зазначають, що уряд також пропонує скасувати узгодження Міністерством економічного розвитку і торгівлі усіх закупівель в одного учасника. "Водночас уряд не пропонує жодного механізму здійснення контролю за ходом таких закупівель. Це означає очевидну небезпеку неефективного витрачання суспільних ресурсів", - зазначено у листі.

"Ми упевнені, що таке квазі- "спрощення процедур закупівель" є лише зручним мотивом, який маскує старання вивести багатоміліардні державні закупівлі з-під контролю громадськості і небажання реформувати цю сферу в інтересах всього суспільства", - йдеться у листі.

На думку представників суспільного партнерства "За доброчесність державних закупівель в Україні", наслідку поспішного прийняття законопроекту N7532 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель" від 30 грудня 2010 року для української системи державних закупівель і для міжнародного іміджу України можуть бути надто негативними.

"Враховуючи, що урядовий законопроект порушує принципи відвертості, прозорості і конкурентності державних закупівель, закликаємо докласти максимум зусиль для повернення законопроекту N7532 на доопрацювання Кабінету Міністрів України як його розробнику", - потрібно від спікера Верхвоной Ради В.Литвина у листі.

Копії листів також відправлені Президенту України Віктору Януковичу, Прем'єр-міністру Миколі Азарову, главі Комітетів Верховної Ради, главам фракцій політичних партій, главі Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануелю Пінту Тейшейрі, директору представництва Всесвітнього банку в Україні Мартіну Райзеру, представнику Генерального секретаря Ради Європи в Україні Аке Петерсену, главі Групи країн - членів Ради Європи у боротьбі з Корупцією (GRECO) Драго Косу.

Держзакупівлі в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини