Судно для добудови Північного потоку-2 повертається в Росію
27.11.2020, 19:35

Російське трубоукладальне судно Академік Черський (Фото – Jens Koehler, EPA)
Трубоукладальне судно "Академік Черський", що здатне добудувати газопровід Північний потік-2 26 листопада вийшло з німецького порту Мукран і попрямувало до Калінінграда. Про це свідчать дані порталу з відстеження судів Marine Traffic, пише DW.
У порту Мукран зберігаються труби для будівництва газопроводу, там також стоять зайняті в роботах судна. Згідно з планом, "Академік Черський" мав прибути в Калінінград 28 листопада близько 13:00 за місцевим часом.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини
Північний потік-2 – російський газопровід, що будується дном Балтійського моря з Росії до Німеччини в обхід України, Польщі, Білорусі та інших транзитних держав. Пропускна спроможність газопроводу – 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проєкту оцінюється майже в 10 млрд євро. Єдиним акціонером Nord Stream 2 є російський Газпром. Партнери монополіста за проєктом – німецькі Wintershall і Uniper, австрійська OMV, французька Engie і Royal Dutch Shell (Великобританія і Нідерланди) – обіцяли профінансувати 50% проєкту.
- На початку жовтня "Академік Черський" вперше з травня залишив Мукран, попрямувавши до Куршської коси. Там він стояв у режимі "обмеженої маневреності". В середині жовтня поруч із трубоукладачем з'явилися судна постачання "Умка", Finval і "Балтійський дослідник".
- 17 листопада німецьке видання Bild повідомило з посиланням на європейських експертів, що за новообраного президента США Джо Байдена американські санкції можуть назавжди зупинити будівництво газопроводу Північний потік-2.
- 26 листопада норвезька компанія Det Norske Veritas – Germanischer Lloyd (DNV GL), що перевіряла будівельні роботи на предмет відповідності стандартам, припинила участь у проєкті Північний потік-2 через загрозу санкцій із боку США.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Останні новини
Комментарі