RU

Суди зобов'язали НБУ виплатити банку "сім'ї" Януковича 130 млн грн

22.09.2020, 12:27
Суди зобов'язали НБУ виплатити банку
Фото: depositphotos.com

Північний апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Національного банку України (НБУ) і залишив без змін рішення, яким був задоволений позов ТОВ "Промислова інноваційна компанія" (мажоритарний власник Радикал Банку) до НБУ і було вирішено стягнути з відповідача 128,9 млн грн. Про це повідомляє Finbalance.

Ця справа розглядається в судах другий раз. 27 серпня 2019 року Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу НБУ і скасував рішення судів нижчих інстанцій.

Компанія-позивач заявляє, що їй як акціонерові банку було завдано збитків через позбавлення корпоративних прав після віднесення Радикал банку до категорії неплатоспроможних. Тоді суд касаційної інстанції відправив цю справу на новий розгляд до суду першої інстанції (Госпсуд м. Києва).

У свою чергу НБУ посилався на закон про банки, який був прийнятий у травні 2020 року. Відповідач заявляв, що закон встановлював особливий порядок відшкодування шкоди в разі скасування рішення Нацбанку про виведення банку з ринку. Цей аргумент НБУ суд визнав непереконливим.

  • У 2010 році Радикал Банк був задіяний у сумнівних контрактах на суму понад 1,6 млрд грн. У 2013 році банк почав обслуговувати працівників скандальної компанії "Танталіт". Деякі акціонери і посадові особи банку були пов'язані з групою межигірських фірм. За даними держреєстру, на той момент 71% акцій банку належали Олександру Шпаку і Анрі Веремійченку через Промислову інноваційну компанію.
  • У 2014 році в Межигір'ї виявили документи, які свідчили про зв'язок Радикал Банку з Віктором Януковичем.
  • У 2015 році НБУ визнав Радикал Банк неплатоспроможним і 9 листопада почав його ліквідацію.
  • 4 липня 2018 року Вищий адміністративний суд скасував рішення НБУ щодо визнання Радикал Банку неплатоспроможним.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини