RU

Суд вирішив забрати у Дерипаски Запорізький алюмінієвий комбінат

23.03.2012, 16:17
Суд вирішив забрати у Дерипаски Запорізький алюмінієвий комбінат - Фото
Олег Дерипаска залишився без ЗАлКу (фото: ЕРА)
Господарський суд Києва повернув контрольний пакет акцій Запорізького алюмінієвого комбінату у власність держави. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

У повідомленні наголошується, що за позовом Генеральної прокуратури Господарським судом міста Києва 22 березня 2012 року прийнято рішення про розірвання договорів купівлі-продажу пакета акцій ВАТ ЗАлК в кількості 423,5 млн. простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна, що становить 68,01% статутного фонду товариства, укладених між Фондом державного майна України та ЗАТ АвтоВАЗ-Інвест і між ним та компанією VELBAY HOLDINGS LIMITED (Кіпр).

"Зазначений пакет акцій повернуто державі в особі Фонду державного майна України. Суд погодився з доводами Генеральної прокуратури про те, що у зв'язку з розірванням за ініціативою ВАТ ЗАлК кредитної угоди з рефінансування інвестором заборгованості товариства в сумі $75,5 млн. істотно змінилися обставини, ніж суттєво порушені майнові інтереси держави ", - сказано в повідомленні.

Запорізький алюмінієвий комбінат є єдиним в Україні виробником первинного алюмінію. Потужність підприємства - близько 100 тис. т на рік. Входить до групи РосАл російського бізнесмена Олега Дерипаски.

В РосАлі підкреслюють, що дане рішення суду не вступило в силу. "Завод, як і раніше належить РосАлу, про передачу акцій державі не йдеться. Компанія скористається правом оскарження рішення у вищій інстанції", - наголошується в коментарі РосАл, яке призводить Інтерфакс-України.

Нагадаємо, це вже не перше рішення суду. У 2011 році суд уже приймав рішення повернути комбінат у держвласність. Але Вищий господарський суд скасував рішення суду нижчої інстанції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини