RU

Суд знову заборонив ПриватБанку забрати 250 АЗС у компаній Коломойського

05.02.2021, 19:42
Суд знову заборонив ПриватБанку забрати 250 АЗС у компаній Коломойського - Фото
Мережа АЗС ANP (Фото: ANP/Facebook)

Господарський суд Києва заборонив АТ "ПриватБанк" вживати дії щодо повернення 247 АЗС, які банк передав у лізинг у 2016 році 15 компаніям, пов'язаним із групою "Приват". Суд заборонив обмежувати в користуванні цими АЗС їх 38 компаній-орендарів, повідомляє Finbalance.

Позов проти ПриватБанку і 15 лізингоодержувачів подали 38 компаній-орендарів, що пов'язані з ексвласниками банку. Позивачі заявили, що ПриватБанк не враховує інтереси орендарів у діях щодо повернення АЗС.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Суд відхилив вимогу позивачів заборонити банку звертатися до нотаріусів для отримання виконавчих написів і до приватних чи державних виконавців – для виконання написів. Написи нотаріусів дозволяють банку повернути майно з лізингу.

Мережа АЗС групи Приват складається з понад 1500 заправок, що працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережа в країні. У низці регіонів вони займають понад 40% на ринку. Формально управління мережею АЗС Привату здійснюють понад 50 юридичних осіб, які змінюються з інтервалом у рік.

  • У 2016 році 15 компаній з орбіти Приват  Ігоря Коломойського уклали з ПриватБанком низку договорів фінансового лізингу на 247 АЗС у 20 областях України. Надалі ці АЗС було передано 38 компаніям-орендарям. Заборгованість 14 із 15 компаній-власників АЗС за договорами лізингу перевищує 2 млрд грн.
  • У березні 2020 року Приватбанк хотів розірвати договори лізингу на 247 АЗС. Тоді суд заборонив банку повертати АЗС.
  • 25 січня 2021 року Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку і скасував рішення суду, що забороняло банку вживати будь-які дії щодо повернення 247 АЗС.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини