RU

Суд закрив справу проти "Криворожсталі"

12.10.2010, 15:20
Суд закрив справу проти
79a0814abd74b23b0e5cdeb66bf73fb9.jpg

Суд закрив справу проти "Криворожсталі"

Господарський суд Києва припинив розгляд справи за позовом Генеральної прокуратури України до Фонду держмайна України і компанії "АрселорМіталл" про визнання незаконним Додаткової угоди до Договору купівлі-продажу "Криворожсталі". Відповідне рішення виніс сьогодні суддя Господарського суду Києва Олег Хрипун.

Як повідомляє УНІАН, своє рішення суддя прийняв на основі відмови Генпрокуратури від відповідного позову до ФДМУ і "АрселорМіталл".

Генеральний директор "АрселорМіталл Кривий Ріг" Рінат Страков, що був присутній на засіданні суду, висловив задоволення цим рішенням і зазначив, що воно сприятиме продовженню конструктивного діалогу власників підприємства з українською владою.

Нагадаємо, сьогодні, 12 жовтня, під час засідання Господарського суду Києва представник Генеральної прокуратури України заявив, що ГПУ відкликала позов щодо визнання незаконною Додаткову угоду до Договору купівлі-продажу "Криворожсталі".

Відповідачами за цим позовом виступали ФДМУ і компанія "АрселорМіттал Дуйсбург ГМбХ". Генпрокуратура подала відмову в позові і попросила припинити розгляд справи. Усі учасники засідання суду підтримали прохання ГПУ.

Раніше під час офіційного візиту у Францію Президент України Віктор Янукович заявив, що питання перегляду договору з компанією "АрселорМіттал", яка придбала комбінат "Криворожсталь", не буде порушуватися.

У липні 2010 року ГПУ висунула позов до Фонду держмайна України і компанії "АрселорМіттал Дуйсбург ГМбХ" про скасування Додаткової угоди до Договору купівлі-продажу від 14 травня 2009 року. Водночас, за даними АМКР, згідно з Договором купівлі-продажу "Кріворожсталі", всі спори між сторонами підлягають розгляду виключно у Міжнародному комерційному арбітражному суді (МКАС) при Торговельно-промисловій палаті України (ТППУ). "Всупереч положенням договору купівлі-продажу, Генпрокуратура звернулася з позовом не до МКАС, а до Господарського суду, тим самим порушивши умови договору. Це є грубим порушенням українського і міжнародного права", - наполягає "АрселорМіттал Кривий Ріг".

У компанії уточнювали, що у разі позову до іноземної юридичної особи діють норми Конвенції про вручення за рубежем судових і позасудових документів з цивільних або комерційних справ, до якої приєдналася Україна.

ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг": довідка та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини