Суд заарештував майно миколаївського заводу Океан

14.01.2020, 13:24
Суд заарештував майно миколаївського заводу Океан - Фото
Фото: wikipedia.org

13 січня Печерський районний суд Києва ухвалив заарештувати цілісний майновий комплекс Миколаївського суднобудівного заводу Океан. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

Рішення суду прийняте за клопотанням прокуратури "з метою збереження майна цього стратегічного для держави підприємства і запобігання подальших спроб його незаконного відчуження".

У прокуратурі зазначають, що вживаються заходи, спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, які брали участь у доведенні підприємства до банкрутства та незаконних оборудках з майном підприємства.

  • У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом ПАТ НСЗ Океан за клопотанням близького до власника Смарт-Холдингу Вадима Новинського ТОВ Консалтинг-Гамма (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.).
  • 9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на рухоме і нерухоме майно НСЗ Океан і передав його на відповідальне зберігання директору ТОВ Океан-Судноремонт, президенту НСЗ Океан в 2010-2011 рр. Леоніду Шумилу. У листопаді того ж року Апеляційний суд Києва скасував це рішення. У вересні 2017 року, будучи генпрокурором, Юрій Луценко заявляв про намір повернути завод Океан у держвласність.
  • У 2017 році ГПУ оголосила в розшук колишніх посадовців заводу Океан, підозрюваних у тому, що в 2012-2016 роках штучно створили кредиторську заборгованість підприємства, умисно довівши його до банкрутства, а також заволоділи його майном. У справі щодо заволодіння майном підприємства фігурує і Новинський. За оцінкою прокуратури, заводу було завдано збитків в 1,5 млрд грн.
  • У серпні 2018 року Міністерство юстиції та Вищий господарський суд України оголосили про продаж заводу Океан відповідно до закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Стартова ціна становила 1,82 млрд грн. За даними ліквідатора, в цій сумі понад 91 млн грн склала заборгованість із заробітної плати підприємства.
  • У грудні 2018 року Торговельний будинок Аннона купив на аукціоні НСЗ Океан за 122,195 млн грн.

Миколаївський суднобудівний завод Океан спеціалізується на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тисяч тонн. Підприємство розташоване в південній частині міста Миколаєва на лівому березі річки Південний Буг з відкритим виходом до Чорного моря.

Читайте російською: Суд арестовал имущество николаевского завода Океан

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?