RU

Суд визнав Укрзалізницю правонаступницею Донецької залізниці

25.06.2020, 12:05
Суд визнав Укрзалізницю правонаступницею Донецької залізниці - Фото
Офіс Укрзалізниці (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Велика палата Верховного суду визнала  АТ "Укрзалізниця" правонаступницею за боргами ДП "Донецька залізниця" (ДЗ). Про це повідомляє прес-служба УЗ.

"За рішенням Великої палати Верховного суду АТ "Укрзалізниця" визнано правонаступником, зокрема, ДП "Донецька залізниця" з дати державної реєстрації АТ - 21 жовтень 2015", - уточнюють в повідомленні.

У компанії стверджують, що це рішення загрожує національній безпеці України і стабільній роботі залізниці.

В УЗ вважають, що така позиція суду ставить контрагентів підприємств і установ залізничного транспорту, в тому числі, розташованих на тимчасово окупованій території і території проведення антитерористичної операції, в більш вигідні умови в рамках судових процесів.

У компанії стверджують, що не зможуть обгрунтовано довести або спростувати вимоги підприємств через відсутність будь-яких первинних документів, оскільки вся інформація і документи з початком антитерористичної операції залишилися у ДЗ і структурних підрозділів на тимчасово неконтрольованих Україною територіях.

"Більш того, таке рішення Верховного суду по факту означає, що Укрзалізниця буде зобов'язана погасити всі борги ДП "Донецька залізниця", не отримавши при цьому від останнього ніякого майна в статутний капітал", - підкреслюють в УЗ.

У компанії уточнюють, що на тимчасово непідконтрольних Україні територіях Луганської та Донецької областей знаходиться більше 20 000 вантажних вагонів Укрзалізниці, майже 6000 вагонів інших власників, майже 6000 пасажирських вагонів і більше 300 локомотивів.

За приблизними підрахунками УЗ, сума фінансових зобов'язань ДЗ перед кредиторами перевищує 6,5 млрд грн, серед яких підприємства власності суб'єктів резидентства Росії, в тому числі Сбербанк - на суму 3,5 млрд грн, ВТБ Банк - 1,2 млрд грн і інші. В Укрзалізниці нагадують, що надані цими структурами кредити ДЗ використовувала на придбання і оновлення основних засобів, які з початком збройного конфлікту на Сході України залишилися на непідконтрольних територіях.

Укрзалізниця підкреслює, що таке рішення ставить під загрозу фінансовий стан і стабільність функціонування суспільства, оскільки погашення такої значної суми боргу без фактичного отримання активів ДЗ може привести до дестабілізації платіжної ситуації компанії, яка і так є складною через епідемію COVID-19.

Укрзалізниця просить президента і органи державної влади втрутитися в ситуацію і вжити заходів для захисту прав і інтересів компанії і не допустити несправедливого і незаконного обігу стягнення на активи і грошові кошти компанії, зокрема шляхом ініціювання відповідних законодавчих змін.

  • Вперше в Україні ввели мораторій на стягнення коштів з рахунків УЗ в 2016 році. Мораторій дозволив компанії не виплачувати кредитні борги, взяті Донецькою залізницею, в розмірі близько 4 млрд грн російським банкам.
  • 1 січня 2019 року президент  Петро Порошенко підписав закон, який забороняє стягувати активи Укрзалізниці через борги донецької філії.
  • До цього Укрзалізниця за рішенням суду погасила заборгованість перед Першим українським міжнародним банком (ПУМБ) Ріната Ахметова на 780 млн грн за кредитом, отриманим донецькою філією кредиту.
  • ТАСкомбанк Сергія Тігіпка також намагався стягнути з УЗ 134,4 млн грн як з правонаступника кредитних боргів ДЗ. Судова суперечка пройшла через кілька інстанцій.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини