RU

Суд відкрив справу щодо банкрутства компанії, у якої ПриватБанк відсудив 4 млрд грн

11.01.2021, 09:47
Суд відкрив справу щодо банкрутства компанії, у якої ПриватБанк відсудив 4 млрд грн - Фото
Правосуддя (фото – pixabay.com)

4 січня Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ з іноземними інвестиціями "Новофарм", повідомляє Finbalance.

Цей же суд 15 жовтня 2020 року задовольнив позов ПриватБанку до ТОВ "Новофарм" і компанії Pointex Sale LLP про стягнення 4 млрд грн заборгованості.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Згідно із судовими матеріалами, 16 грудня 2016 роки (за кілька днів до націоналізації) ПриватБанк відкрив кредитну лінію для ТОВ "Новофарм" із лімітом 3,2 млрд грн. Як забезпечення за відповідними кредитними зобов'язаннями Pointex Sale LLP надало зокрема євробонди ПриватБанку номінальною вартістю $80 млн, які були випущені банком через UK SPV Credit Finance plc (ці папери потім потрапили під bail-in/списання в ході націоналізації ПриватБанку).

16 серпня 2019 року Госпсуд Дніпропетровської області видав наказ про примусове виконання свого рішення від 23 липня, яким був задоволений позов ПриватБанку до ТОВ "Новофарм" та стягнуто з відповідача на користь позивача 288 млн грн заборгованості за відсотками за згаданий вище кредитний договір від 16 грудня 2016 року. Крім того, з огляду на несвоєчасну виплату позичальником відсотків, суд на вимогу банку розірвав вказану кредитну угоду (сума позики була 3,2 млрд грн під 10,5%).

Читайте також: "Великий вибух" ПриватБанку. Повний гайд всесвітом судів навколо націоналізації

  • За даними ГПУ, НБУ визнав ТОВ "Новофарм" пов'язаною із ПриватБанком особою. Як зазначалося, кредитний договір від 16 грудня 2016 року був укладений всупереч обмеженням у рамках реструктуризації заборгованості Новофарм за раніше укладеними кредитними договорами від 18.05.2012 та 24.02.2016.
  • У березні 2020 року ПриватБанк повідомляв про рішення лондонського суду щодо виплат для обмеженого кола власників його євробондів (непов'язаним із колишніми акціонерами).
  • 2 листопада ПриватБанк списав кредитів, які пов'язують із колишніми акціонерами, на 3,2 млрд грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини