RU

Суд відкрив справу про банкрутство корпорації ІСД

01.04.2021, 11:02
Суд відкрив справу про банкрутство корпорації ІСД - Фото
Дніпровський меткомбінат (фото – dmkd.dp.ua)

Господарський суд Донецької області порушив провадження у справі про банкрутство корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД).

Як пише Finbalance, ініціатор процедури – компанія Indumet S.A. (Люксембург), яку Сергій Тарута (міноритарій ІСД) пов'язував із російською держкорпорацією ВЕБ.РФ (фактичний мажоритарій ІСД).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Разом із тим, ВАТ "Дніпровський металургійний комбінат" (входив до складу корпорації ''ІСД", контроль над меткомбінатом може оформити Метінвест) також подавало заяву в рамках цієї справи.

У 2010 році мажоритарними акціонерами групи ІСД стали структури, близькі до російської держкорпорації Внєшекономбанк (ВЕБ.РФ). Серед міноритаріїв ІСД – Сергій Тарута і Олег Мкртчан (засуджений в РФ на 9 років). Його звинуватили в розкраданні 85 млрд рублів виділених Внєшекономбанком.

Корпорація ІСД заснована в 1995 році. До неї входили Алчевський МК, Алчевський коксохім (обидва Луганська обл.) і Дніпровський МК (Дніпропетровська обл.), металургійні заводи ISD-Huta Czestochowa (Польща) і ISD-Dunafer (Угорщина).
  • За даними російських ЗМІ, в 2010 році ВЕБ профінансував операцію з придбання ІСД на $1-2 млрд. І незадовго до укладення угоди Фонд національного добробуту (РФ) позапланово розмістив на депозиті у ВЕБ $2 млрд, що давало підстави для припущень щодо політичного сприяння цій угоді.
  • У 2013 році Тарута оцінював борг ІСД перед західними банками в $2,5 млрд.
  • У лютому 2020-го Київський апеляційний суд зобов'язав ІСД виплатити $350 млн компанії Indumet, яка скупила борги корпорації ІСД перед західними банками.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини