RU

Суд відхилив позов Укренерго до ДТЕК на 426 млн грн

14.09.2020, 11:09
Суд відхилив позов Укренерго до ДТЕК на 426 млн грн - Фото
Рінат Ахметов (Фото - EPA)

Господарський суд Львівської області відмовив НЕК "Укренерго" у задоволенні позову до ДТЕК Західенерго про стягнення 425 млн грн за послуги з передачі електроенергії за договором від 4 листопада 2019 року. Рішення суду опубліковане в єдиному реєстрі судових рішень, передає finabalance.

Згідно з матеріалами справи, ДТЕК Західенерго оплатив вартість послуг із передачі електроенергії, яку компанія використовувала для своїх потреб. Однак відмовився платити за обсяги ескпортно/імпортної електроенергії, тому що це не відповідало умовам укладеного договору.

ДТЕК перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять даний тариф, а Україна сьогодні синхронізує своє законодавство до європейських норм.

Також ДТЕК ініціював ряд судових розглядів із метою повного скасування необхідності платити Укренерго за тарифами на експорт електроенергії. Зокрема, в лютому 2020 року Окружний адмінсуд Києва під час відкритого провадження, ініційованого ДТЕК, призупинив дію постанови НКРЕКП, де конкретизуються зобов'язання експортерів платити тарифи на передачу електроенергії.

За підсумками 2019 року, ДТЕК був найбільшим українським експортером електроенергії.

Борг холдингу Ріната Ахметова перед державною компанією Укренерго за послуги із передачі електроенергії становить 544 млн грн, повідомляє finabalance із посиланням на відкриті джерела.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини