RU

Суд в Нідерландах зобов'язав Shell скоротити викиди CO2 на 45%. Це безпрецедентний випадок

27.05.2021, 09:24
Суд в Нідерландах зобов'язав Shell скоротити викиди CO2 на 45%. Це безпрецедентний випадок - Фото
Фото: depositphotos.com

Нафтовий гігант Shell повинен скоротити викиди CO2 на 45% до кінця 2030 року. Таке рішення прийняв голландський суд після позову групи екологічних організацій, передає france24.

Енергетична компанія розраховує оскаржити рішення.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Судовий позов проти Shell подали сім екологічних організацій на чолі з нідерландським відділенням Друзів Землі (Friends of the Earth International) – Milieudefensie за підтримки 17 000 громадян. Це перший випадок, коли активісти за допомогою суду намагаються схилити енергетичний концерн до зміни своєї стратегії. Позивачі хотіли зобов'язати Shell дотримуватися Паризької угоди з клімату.

Активісти звернулися до суду з проханням зобов'язати Shell скоротити викиди CO2 на 45% до 2030 року "відповідно до цілей, погоджених в Паризькій кліматичній угоді". Milieudefensie вважає, що неможливо виконати Паризьку угоду без юридичного примусу таких "великих забруднювачів", як Shell.

Суд постановив, що "Shell повинна внести свій вклад в боротьбу з небезпечною зміною клімату... Нафтова компанія зобов'язана своєю груповою політикою до кінця 2030 року скоротити викиди CO2 групою Shell, її постачальниками і споживачами на 45% нетто порівняно з рівнем 2019 року".

Справа "Люди проти Shell" може стати прецедентом в судах по всьому світу. "Це перший випадок, коли ми досягаємо успіху і можемо змусити компанію змінити свою політику. І на міжнародному рівні: Shell діє в 80 країнах, і тому їй доведеться домогтися цього скорочення в цих країнах", – зазначив адвокат Milieudefensie Роджер Кокс.

Паризьку угоду з клімату підписали 197 країн в грудні 2015 року. Мета документа – не допустити підвищення середньої температури на планеті до 2100 року більш ніж на два градуси Цельсія  порівняно з доіндустріальною епохою, яка завершилася в XIX столітті. Документ набув чинності 4 листопада 2016 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини