RU

Суд скасував продаж активів трьох банків-банкрутів на 18 млрд грн

05.11.2020, 11:33
Суд скасував продаж активів трьох банків-банкрутів на 18 млрд грн - Фото
Суд (фото – pixabay.com)

Госпсуд Києва задовольнив позов ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль" та ТОВ "Танк Транс" та визнав недійсними результати електронних торгів із продажу Фондом гарантування пулу активів банку Фінанси і кредит, Дельта Банку, Надра (частина активів – у заставі НБУ), які відбулися 7 листопада 2019 року. Про це пише Finbalance.

Переможцем аукціону стало ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохілс Веста" із пропозицією 849,4 млн грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

До пулу активів входили права вимоги на 18,1 млрд грн (тіло і відсотки за кредитами), зокрема заборгованість групи Росава Костянтина Жеваго (з ним пов'язане згадане ПрАТ "Білоцерківська теплоелектроцентраль") і групи "Яблуневий дар" (як і згадане ТОВ "Танк Транс", пов'язане з TB Fruit львівського бізнесмена Тараса Барщовського).

НБУ повідомляв, що він повинен був отримати 368,7 млн ​​грн з 849,4 млн грн, за які ФГВФО продав зазначений пул активів трьох банків-банкрутів.

Раніше Госпсуд Київської області визнав банкрутом ПрАТ "Росава" і відкрив ліквідаційну процедуру.

Госпсуд Київської області в рамках справи про банкрутство Росави визнав грошові вимоги НБУ на 5,7 млрд грн, вимоги ліквідатора банку Фінанси і кредит на 2,65 млрд грн, вимоги Офісу великих платників податків на 1,27 млрд грн (шоста черга задоволення). Крім того, суд задовольнив заяву ТОВ "Фінансова компанія" Інвестохілс Веста "про заміну кредитора – банку Фінанси і кредит в межах вимог сумою 2,65 млрд грн.

ТОВ "Яблуневий дар" – теж у процедурі банкрутства. ТОВ "Танк Транс" – на самоліквідацію.

У жовтні 2018 року Фонд гарантування публічно заявляв, що за місяць до визнання "Дельта Банку" неплатоспроможним група пов'язаних компаній ТОВ "Яблуневий Дар"/ТОВ "Танк Транс" здійснили понад десять операцій із зарахування зустрічних вимог (т. зв. "схлопування") на загальну суму понад 100 млн євро. Відповідне "схлопування" своїх боргів перед Дельта Банком компанії з групи T.B. Fruit мотивували зокрема отриманням прав вимоги до Дельта Банку від Cargill.

Серед засновників ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" – Андрій Волков (ексголова Альфа-Банку, ексголова Нацкомфінпослуг; на ринку його пов'язують зокрема з Павлом Фуксом).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини