RU

Суд розблокував приватизацію Центренерго

21.01.2021, 16:12
Суд розблокував приватизацію Центренерго - Фото
Зміївська ТЕС, Центренерго (фото: Depositphotos.com)

Господарський суд Києва скасував наказ Фонду державного майна від 13 грудня 2018 року, чим фактично вказав на необхідність завершення початих три роки тому процедур приватизації ПАТ "Центренерго". Про це повідомляє пресслужба суду.

"12 січня 2021 року рішенням Господарського суду міста Києва скасовано наказ Фонду державного майна України від 13 грудня 2018 року, і вказано на необхідність завершення початих процедур (приватизації – ред.)", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Завершення процедури приватизації передбачає продаж державного пакету акцій щонайменше за 5,98 млрд грн.

"Вартість можливих надходжень від приватизації Центренерго в 10 разів перевищуватиме розмір коштів, отриманих від приватизації в 2019 році (547 млн ​​грн) і в 20 разів – від приватизації в 2018 році (269 млн грн)", – підкреслюють у суді.

ПАТ "Центренерго" – енергетична компанія, яка займається виробництвом і постачанням електроенергії. Частка компанії в загальному обсязі виробленої в Україні електроенергії становить 8%. До складу компанії входять три теплові електростанції – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська.
  • Приватизація великих підприємств була однією з обіцянок, даних Україною МВФ. До кінця року ФДМУ повинен оголосити два тендери з продажу хоча б двох великих держкомпаній. Ще три повинні вийти на продаж у першому півріччі 2021-го. У списку Одеський припортовий завод, Центренерго, Електроважмаш, Вугільна компанія Краснолиманська, Президент-Готель, титанова компанія ОГХК. Детальніше читайте в розборі LIGA.net: Що Україна пообіцяла МВФ в обмін на $5 млрд. Переклад меморандуму.
  • У лютому Госпсуд Києва розблокував приватизацію ПАТ "Центренерго". В кінці травня ФДМУ вдалося змінити керівництво компанії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини