RU

Суд призупинив стягнення з тютюнових компаній величезного штрафу АМКУ

14.08.2020, 12:47
Суд призупинив стягнення з тютюнових компаній величезного штрафу АМКУ - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com
доповнено

Господарський суд 13 серпня відмовив у клопотанні Антимонопольного комітету України (АМКУ) про арешт рахунків на суму штрафу 6,5 млрд грн найбільшого тютюнового дистриб'ютора Тедіс Україна і чотирьох тютюнових виробників. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомив представник Бритіш Американ Тобакко Україна Юрій Рилач.

"Ми вітаємо це рішення, тому що арешт рахунків міг поставити під загрозу нормальне функціонування великих компаній і негативно позначитися на податкових надходженнях до держбюджету", - заявив Рилач.

За його словами, раніше Госпсуд Києва відмовив у задоволенні позову Бритіш Американ Тобакко Україна щодо скасування штрафу АМКУ. Компанія подала апеляцію і не планує оплачувати штраф. Також компанія не виключає подачу позову до міжнародного арбітражу, ця опція зараз розглядається на рівні штаб-квартири в Лондоні.

На відміну від БАТ, троє інших тютюнових виробників мають намір оплатити штраф, який сумарно складе близько 2,5 млрд грн.

Доповнено. Генеральний директор єдиного фігуранта справи Тедіс Україна, який не встиг програти суд у суперечці з АМКУ, Тарас Корніяченко підтвердив LIGA.net призупинення провадження щодо стягнення штрафів. При цьому термін, на який відкладений розгляд спору, він не уточнює. "Голос бізнесу був почутий. Ми і надалі будемо виступати за прозорість, стабільність і законні правила гри на тютюновому ринку, платити податки і створювати нові робочі місця", - повідомив він.

  • 13 серпня JTI Україна програла суд у суперечці з Антимонопольним комітетом у справі про порушення конкурентного законодавства і багатомільйонного штрафу. Про це LIGA.net повідомили в прес-службі компанії.
  • Аналогічні суди вже програли троє конкурентів JTI Україна. Філіп Морріс Україна має намір оплатити штраф розміром 1,19 млрд грн. Імперіал Тобакко Україна вже його оплатила, а компанія Бритіш Американ Тобакко про плани погашення штрафу поки не заявляла. При цьому всі виробники сигарет мають намір оскаржувати рішення суду першої інстанції в апеляційному суді або міжнародному арбітражі.
  • У жовтні 2019-го АМКУ наклав штраф розміром 6,5 млрд грн на тютюнового дистриб'ютора "Тедіс" і чотирьох найбільших виробників сигарет за змову, в результаті якого "Тедіс" монополізував ринок дистрибуції тютюнових виробів.
  • Найбільший тютюновий дистриб'ютор Тедіс Україна, також обвинувачений АМКУ в порушенні конкуренції, раніше заявив про спроби блокування рахунків у рамках примусового стягнення штрафу, згідно з рішенням АМКУ.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини