Суд не став розглядати позов ФГВФО до Рожкової та екс-топів Платинум Банку

13.07.2020, 12:08
Суд не став розглядати позов ФГВФО до Рожкової та екс-топів Платинум Банку - Фото
Катерина Рожкова (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

Суд повернув Фонду гарантування вкладів позов до колишніх керівників Платинум Банку

Господарський суд Києва повернув Фонду гарантування вкладів фізичних осіб без розгляду його позовну заяву до колишніх членів правління і наглядової ради Платинум Банку про солідарне стягнення 1,48 млрд грн, повідомляє FinBalance.

Серед відповідачів були в т.ч. Катерина Рожкова (екс-в.о. Голови правління Платинум Банку, нинішній виконувач обов'язків голови НБУ, перший заступник голови правління НБУ), Костянтин Смольський (екс-глава правління Платинум Банку), Григорій Гуртовий (екс-глава наглядової ради), інші особи.

Суд вирішив, що Фонд гарантування не обґрунтував підстави для об'єднання позовних вимог у справі №910/6534/20.

ФГВФО обгрунтовував позов тим, що екс-посадовці Платинум Банку, "внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, що виразилося в прийнятті необгрунтованих рішень", завдали збитків банку в розмірі 14,8 млрд грн, який складається з сум неповернених і списаних у збиток кредитних коштів.

У Фонді також відзначають, що серед таких рішень були як кредитування деяких компаній, так і "завідомо збиткові активні операції". Детальніше тут.

  • 22 червня стало відомо, що ФГВФО подав до Господарського суду Києва позов до колишніх членів правління і наглядової ради Платинум Банку про солідарне стягнення 1,48 млрд грн.
  • Влітку 2017 року Рожкова в інтерв'ю Finbalance коментувала інформацію ФГВФО, що 95,5% кредитного портфеля юросіб в Платинум Банку - це інсайдерські позики. Рожкова відзначала, що підприємства кредитували в іноземній валюті і на ринкових умовах. "Однак внаслідок погіршення фінансово-економічної ситуації в Україні, зростання курсу іноземної валюти, банком проведена реструктуризація заборгованості підприємств шляхом продовження термінів погашення заборгованості та зниження процентної ставки", - пояснювала Рожкова.
  • Крім того, вона нагадала, що в травні 2015 року НБУ змінив підходи для визначення пов'язаних з банком осіб. У результаті чого Платинум Банк в червні того ж року визнав певних позичальників пов'язаними з банком особами, а в подальшому відкоригував перелік пов'язаних з банком осіб і погодив його з Нацбанком.
  • Нацбанк визнав Платинум Банк неплатоспроможним в січні 2017 року, а в лютому того ж року фінустанову відправили на ліквідацію.

    Platinum Bank був створений в 2005 році за участю компанії Horizon Capital. У жовтні 2016 року НБУ назвав бізнесмена Бориса Кауфмана  співвласником банку незалежно від формальної участі.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Выборы в Беларуси"Уже народ, а не народишко!". Как выборы-2020 изменили Беларусь