RU

Суд не став розглядати позов ФГВФО до Рожкової та екс-топів Платинум Банку

13.07.2020, 12:08
Суд не став розглядати позов ФГВФО до Рожкової та екс-топів Платинум Банку - Фото
Катерина Рожкова (Фото: Юлія Березовська/прес-центр НБУ)

Господарський суд Києва повернув Фонду гарантування вкладів фізичних осіб без розгляду його позовну заяву до колишніх членів правління і наглядової ради Платинум Банку про солідарне стягнення 1,48 млрд грн, повідомляє FinBalance.

Серед відповідачів були в т.ч. Катерина Рожкова (екс-в.о. Голови правління Платинум Банку, нинішній виконувач обов'язків голови НБУ, перший заступник голови правління НБУ), Костянтин Смольський (екс-глава правління Платинум Банку), Григорій Гуртовий (екс-глава наглядової ради), інші особи.

Суд вирішив, що Фонд гарантування не обґрунтував підстави для об'єднання позовних вимог у справі №910/6534/20.

ФГВФО обгрунтовував позов тим, що екс-посадовці Платинум Банку, "внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, що виразилося в прийнятті необгрунтованих рішень", завдали збитків банку в розмірі 14,8 млрд грн, який складається з сум неповернених і списаних у збиток кредитних коштів.

У Фонді також відзначають, що серед таких рішень були як кредитування деяких компаній, так і "завідомо збиткові активні операції". Детальніше тут.

  • 22 червня стало відомо, що ФГВФО подав до Господарського суду Києва позов до колишніх членів правління і наглядової ради Платинум Банку про солідарне стягнення 1,48 млрд грн.
  • Влітку 2017 року Рожкова в інтерв'ю Finbalance коментувала інформацію ФГВФО, що 95,5% кредитного портфеля юросіб в Платинум Банку - це інсайдерські позики. Рожкова відзначала, що підприємства кредитували в іноземній валюті і на ринкових умовах. "Однак внаслідок погіршення фінансово-економічної ситуації в Україні, зростання курсу іноземної валюти, банком проведена реструктуризація заборгованості підприємств шляхом продовження термінів погашення заборгованості та зниження процентної ставки", - пояснювала Рожкова.
  • Крім того, вона нагадала, що в травні 2015 року НБУ змінив підходи для визначення пов'язаних з банком осіб. У результаті чого Платинум Банк в червні того ж року визнав певних позичальників пов'язаними з банком особами, а в подальшому відкоригував перелік пов'язаних з банком осіб і погодив його з Нацбанком.
  • Нацбанк визнав Платинум Банк неплатоспроможним в січні 2017 року, а в лютому того ж року фінустанову відправили на ліквідацію.

    Platinum Bank був створений в 2005 році за участю компанії Horizon Capital. У жовтні 2016 року НБУ назвав бізнесмена Бориса Кауфмана  співвласником банку незалежно від формальної участі.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини