RU

Суд Лондона завершив слухання у справі про "бонди Януковича"

13.12.2019, 09:16
Суд Лондона завершив слухання у справі про
Віктор Янукович (Фото: ЕРА)

З 9 по 12 грудня у Верховному Суді Сполученого Королівства тривали слухання остаточної апеляції за заявою Росії проти України про "борг Януковича" на $3 млрд.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, суд відклав винесення рішення на 2020 рік.

"За результатами слухання судді повідомили, що винесення рішення відкладається на більш пізню дату. Результати остаточної апеляції щодо заяви Росії про винесення рішення в порядку спрощеного провадження будуть оголошені після проголошення Верховним Судом свого рішення, що станеться, ймовірно, в 2020 році", - йдеться в повідомленні.

Як відзначають в Мінфіні, слухання тривали чотири дні, "що свідчить про важливість цієї справи і її складність з юридичної точки зору". "Команда юридичних радників України представила сильні правові аргументи і свою позицію перед поважною колегією у складі п'яти суддів Верховного Суду", - уточнюють у міністерстві.

  • У 2013 році Росія купила в України облігації на $3 млрд при колишньому президенті Вікторі Януковичі. Вони мали піврічний купонний період зі ставкою 5% і підлягали погашенню 20 грудня 2015 року.
  • Наприкінці 2015-го Кабінет міністрів ввів мораторій на виплату цих $3 млрд, через що в 2016 році Росія подала позов проти України до Лондонського суду. Суд став на бік РФ і постановив, що бонди повинні бути погашені.
  • Україна подала апеляцію, в якій привела ряд аргументів, один із яких Апеляційний суд Англії вважав вагомим. У вересні 2018 року він виніс рішення, що аргумент про випуск бондів під тиском Росії в спробі не допустити підписання Угоди про Асоціацію з ЄС не може бути відхилений без проведення всеосяжного судового процесу. РФ оскаржила це рішення. Розгляд справи очікувався в кінці червня 2019-го. У червні з'явилася інформація про те, що Британський Верховний суд розгляне апеляцію Росії в кінці року.

Читайте російською: Суд Лондона завершил слушания по делу о "бондах Януковича"

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини