RU

Суд Лондона відхилив позов Татнєфті до Коломойського, Боголюбова і Ярославського

24.02.2021, 20:53
Суд Лондона відхилив позов Татнєфті до Коломойського, Боголюбова і Ярославського - Фото
Ігор Коломойський (Фото: пресслужба YES©2019. Фотограф: Сергій Ільїн)

Високий суд Лондона відхилив позов російської Татнєфті до бізнесменів Ігоря КоломойськогоГеннадія БоголюбоваОлександра Ярославського і Павла Овчаренка на $294,3 млн у рамках справи Укртатнафти. Причина – закінчення строку позовної давності.

Як зазначено в  матеріалах суду, в своєму рішенні суддя посилається на російське законодавство (ст. 196 ЦК РФ), згідно з яким термін позовної давності складає всього три роки і закінчився у 2019 році.

До такого висновку Високий суд Лондона прийшов 24 лютого 2021 року, через п'ять років від моменту подання позову, яким Татнєфть хотіла стягнути з Коломойського, Боголюбова, Ярославського й Овчаренка $294,3 млн за постачання нафти в 2009 році на Кременчуцький НПЗ без подальшої оплати.

"Високий суд Англії та Уельсу всебічно вивчив матеріали справи, що стосуються подій, пов'язаних з Укртатнафтою в період 2007-2009 років, і повністю відмовив у задоволенні вимог Татнєфті", – йдеться у пресрелізі Укртатнафти.

У Татнєфті заявили, що з рішенням суду не згодні і вивчають можливість подати апеляцію на його рішення.

"Рішення представляється одностороннім й упередженим, в ньому не дана оцінка низці фундаментальних питань, що були поставлені перед судом, перш за все, відносно самого факту розкрадання  грошових коштів, що належать Татнєфті, незважаючи на те, що відповідачі непрямо визнали свою участь у ньому", – заявили в російській компанії агентству ТАСС.

Восени 2016 року Високий суд Лондона вже відмовляв Татнєфті в аналогічному позові, після чого компанія звернулася з клопотанням в Апеляційний суд Англії та Уельсу. У листопаді 2017 року суд задовольнив скаргу російської компанії і скасував попереднє рішення лондонського суду.

Укртатнафта була створена відповідно до указів президентів України й Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. До 2007 року 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до Татнєфті, ще 28,7788% – міністерству майна Татарстану. Безпосередньо компанії Татнєфть належало 8,6% акцій. Потім на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до української групи Приват Коломойського і бізнесмена Ярославського. Як результат судових розглядів частка татарстанських акціонерів у компанії практично зведена до нуля. Керує Укртатнафтою співвласник МАУ і  бізнес-партнер Коломойського Павло Овчаренко.
Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини