RU

Суд дозволив Енергоатому судитися з Гарантованим покупцем за 3,4 млрд грн

28.09.2020, 10:45
Суд дозволив Енергоатому судитися з Гарантованим покупцем за 3,4 млрд грн - Фото
Пресслужба міненерго Енергоатом

Північний апеляційний госпсуд своєю постановою від 7 вересня задовольнив апеляційну скаргу НАЕК Енергоатом і скасував рішення Господарського суду Києва від 2 липня про зупинення провадження у справі про стягнення з ДП Гарантований покупець 3,4 млрд грн за поставлену електроенергію. Про це повідомляє Finbalance.

"Місцевим господарським судом при прийнятті оскаржуваної постанови належним чином не було обгрунтовано, яким чином розгляд справи робить неможливим розгляд заявлених у даній справі позовних вимог", наголошується в рішенні суду.

За даними НАЕК "Енергоатом", за підсумками першого півріччя 2020 року прострочена заборгованість ДП "Гарантований покупець" за поставлену "Енергоатомом" електроенергію склала 7,4 млрд. грн.

За інформацією ДП "Гарантований покупець", на 20 вересня заборгованість "Укренерго", склала 6,8 млрд грн. До цієї суми входять боргові зобов'язання, перш за все, перед "Енергоатомом".

"Укренерго" за перше півріччя отримало збиток 18 млрд грн. Основною причиною цього держкомпанія називала "зелений" тариф.

Енергоатом найбільша енергетична компанія в Україні. Вона управляє чотирма атомними електростанціями Запорізькою, Рівненською, Південно-Українською та Хмельницькою АЕС. Сумарно підприємство експлуатує 15 енергоблоків і виробляє більше 50% всієї електроенергії в країні. Відповідно до фінансової звітності Енергоатому, за шість місяців 2020 року компанія отримала 2,6 млрд грн чистого збитку, незважаючи на зростання виручки з 23,3 до 26,5 млрд грн. Дебіторська заборгованість підприємства 19,3 млрд грн. За січень-червень 2019 року Енергоатом отримав 1,1 млрд грн прибутку.
  • На 20 вересня борг Гарантованого покупця перед виробниками "зеленої" електроенергії досяг 21,7 млрд грн. За прогнозами держкомпанії, до кінця 2020 року дефіцит коштів ДП ​​для компенсації "зеленого" тарифу складе 18,8 млрд грн. Основне джерело дефіциту низькі розрахунки з боку держкомпанії Укренерго.
  • Борг держкомпанії Гарантований покупець перед відновлюваними джерелами електроенергетики (ВДЕ) може бути погашений за рахунок держбюджету і випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Сергей Чигирь
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини