RU

Створена нова найбільша в світі зона вільної торгівлі

01.07.2019, 09:34
Створена нова найбільша в світі зона вільної торгівлі - Фото
контейнеры Depositphotos

Представники Євросоюзу та американського торгово-економічного союзу Меркосур (в нього входять Аргентина, Бразилія, Парагвай і Уругвай) домовилися про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ). Європейські компанії заощадять до 4 млрд євро митних зборів на рік. Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії, передає DW.

Як відзначають в повідомленні, угода охопить регіон із загальним населенням 780 мільйонів чоловік і "зміцнить тісні політичні та економічні відносини між ЄС і країнами союзу".

"Я ретельно зважую свої слова, коли стверджую, що це історичний момент", - заявив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, який назвав угоду "найбільшою торговою угодою, яку коли-небудь укладав Євросоюз".

"Це буде одна з найважливіших угод всіх часів, вона дасть величезні переваги нашій економіці", - написав у своєму Twitter президент Бразилії Жаїр Болсонару. "Меркосур та ЄС - це чверть світової економіки, і тепер бразильські виробники отримають доступ до цього величезного ринку", - підкреслив він.

Угода між ЄС і Меркосур має скасувати більшість діючих тарифів на експорт з ЄС до країн союзу, що зробить європейські компанії більш конкурентоспроможними і дасть можливість заощадити на митних зборах розміром в 4 мільярди євро в рік.

З 1 лютого цього року набула чинності підписана раніше угода про ЗВТ між ЄС та Японією. Найбільша, на той момент, ЗВТ охоплювала країни, в яких проживають 635 млн чоловік.

Криницкая Людмила
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини