Стратегічних підприємств стало більше. Хто потрапив до списку

21.11.2019, 10:05
Стратегічних підприємств стало більше. Хто потрапив до списку - Фото
Засідання уряду (Фото: прес-служба Кабміну)

Кабінет міністрів України оптимізував перелік об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства.

У діючий список із 321 стратегічного підприємства включені ще чотири об'єкти:

1. АТ Укрзалізниця - так як це підприємство входить до реєстру великих платників податків і є природним монополістом;

2. ДП Науково-дослідний і конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Осади - відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально економічне значення;

3. ПАТ Національна громадська телерадіокомпанія України (НГТУ) - відповідає критерію стратегічного підприємства, так як кількість працюючих співробітників перевищує 5000 чоловік, а також є великим платником податків;

4. ДСП Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами - відповідає трьом критеріям стратегічних підприємств: 1) відноситься до категорії цивільної оборони, 2) є підприємством, контроль за діяльністю якого з боку держави гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції, 3) є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.

Крім того, зі списку виключені 39 об'єктів. Серед них чотири підприємства Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв; чотири об'єкти, на базі яких створена АТ Укрзалізниця, і 31 об'єкт Держкомтелерадіо, реорганізований шляхом приєднання до НСТУ.

У Мінекономрозвитку відзначають, що зараз законодавством не передбачена заборона на приватизацію підприємств, включених до переліку стратегічних об'єктів держвласності.

  • У Фонді держмайна вважають, що в держвласності має залишитися тільки 766 підприємств. У 2020 році планують продати не менше п'яти великих компаній і 300 малих.
  • 2 жовтня Верховна Рада прийняла законопроект №1054-1, який розширює список держкомпаній для приватизації.

Читайте російською: Стратегических предприятий стало больше. Кто вошел в список

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников