RU

Страхувальники не готові до обов'язкового страхування будівельних ринків

18.11.2008, 14:30

Страховий ринок України не готовий до впровадження обов'язкового страхування будівельних ринків. Про це на прес-конференції повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку і будівництва України Анатолій Беркута.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, А.Беркута зазначив, що загалом страхування необхідно впроваджувати - як страхування будівельно-монтажних робіт, так і будівельних об'єктів загалом. Водночас страховий ринок України на цей момент у зв'язку з низкою проблем не готовий до впровадження такого виду страхування.

Зокрема, за словами першого замміністра регіонального розвитку і будівництва, Держфінпослуг досі не затвердив порядок проведення страхування згідно з Законом "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю". Проблемою також, за словами А.Беркути, є те, що страхувальники сьогодні не готові розкривати обсяги фінансування будівельно-страхових пулів, згідно з цим Законом.

"Страхувальники показали, згідно з цим Законом, що надійшло 120 або 130 тисяч. Я кажу, це смішна цифра, на що вони відповідають, що, можливо, вона і інша, однак це комерційна таємниця. Тобто у них і у мене на столі є документація щодо того, скільки складають страхові пули в Японії, Китаї, Німеччині та інших країнах - там це не таємниця, а в нас це комерційна таємниця", - пояснив він.

Також він зазначив, що самі страхові компанії на цей момент не готові працювати в напрямі страхування будівельних ризиків - у вітчизняних страхувальників немає фахівців, які могли б брати на себе відповідальність не тільки щодо страхування процесу будівництва, але і введення об'єкта в експлуатацію та його функціонування в майбутньому. "Страховий ринок не готовий до впровадження обов'язкового страхування в будівництві, немає фахівців, немає потенціалу, не готове законодавство до впровадження цієї норми", - додав А.Беркута.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини