RU

"Страх перед санкціями". Північний потік-2 покинула перша німецька компанія – Bild

20.01.2021, 12:46
Північний потік-2 (Фото: Nord Stream 2)

З проєкту будівництва газопроводу Північний потік-2 вийшов великий концерн Bilfinger SE. Він став першою німецькою компанією, що покинула проєкт через "страх перед санкціями", повідомляє Bild з посиланням на документи компанії.

За даними видання, компанія могла потрапити під санкції США всього за кілька тижнів. Bilfinger SE мала з Nord Stream 2 ("дочка" ВАТ "Газпром") кілька контрактів на суму 15 млн євро. Вона повинна була займатися розробкою, постачанням та пусконалагодженням систем управління і безпеки під час експлуатації газопроводу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

Компанія також мала контракт на "проєктування, постачання, монтаж і введення в експлуатацію теплоелектростанції, що працює на резервному природному газі, потужністю 90 МВт + 30 МВт" у німецькій точці виходу трубопроводу в Любміні.

Bilfinger SE зареєстрована в Мангеймі, 2019 року оборот компанії склав 4,3 млрд євро. У листах до американських відомств у Bilfinger заявили, що розірвуть усі контракти і партнерські відносини з Nord Stream 2.

Про вихід з проєкту Bilfinger поінформувала оператора проєкту. У компанії побоюються, що Nord Stream 2 може подати на неї до суду.

Північний потік-2 – російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають на дні Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у $9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". Водночас п'ять європейських компаній обіцяли профінансувати 50% вартості проєкту. У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини