RU

Страх і вакцина. Що впливає на відновлення економіки Єврозони – пояснює глава ЄЦБ

12.11.2020, 17:57
Страх і вакцина. Що впливає на відновлення економіки Єврозони – пояснює глава ЄЦБ - Фото
Голова ЄЦБ Крістін Лагард (Фото: depositphotos.com)

Відновлення економіки Єврозони може бути нерівномірним і відбуватися в режимі "стоп-старт", незважаючи на позитивні новини про розробку вакцини проти COVID-19. Про це заявила глава Європейського центрального банку  Крістін Лагардповідомляє Associated Press.

Відновлення економіки Єврозони може затягнутися через страх споживачів перед майбутнім. Економіка також може відновлюватися поривчасто і нестійко. Ситуація має виправитися, коли вакцинація стане загальнодоступною, вважає Лагард.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Хоча останні новини про вакцину виглядають обнадійливо, ми все ще можемо зіткнутися з циклами прискорення поширення вірусу і посилення обмежень до того часу, поки не буде досягнуто повсюдного імунітету", – заявила Лагард.

Лагард зазначила, що уряди повинні зробити все, щоб можливе падіння економіки через погіршення ситуації з COVID-19 стало разовим ударом. Це падіння не повинно перетворитися в рецесію, що сама себе живить, вважає глава ЄЦБ.

Якщо ж COVID-19 і новий локдаун спровокують нову хвилю рецесії, "ми можемо побачити більш стійкі зміни в поведінці, ніж під час першої хвилі", зазначає Лагард.

"Домогосподарства можуть сильніше побоюватися майбутнього і збільшити свої превентивні заощадження. Фірми, які до цього часу виживали за рахунок запозичень, можуть вирішити, що залишатися відкритими більше не має сенсу", – заявила Лагард.

  • У липні-вересні економіка Єврозони виросла на 12,7% на тлі стимулюючих заходів з боку ЄЦБ і уряду.
  • 10 вересня Лагард заявила, що Єврозону чекає тривале відновлення після коронакризи. Тоді ЄЦБ прогнозував уповільнення відновлення економіки в 2021 році з 5,2% до 5%.
  • Для виведення Єврозони з рецесії ЄЦБ використовує пакет екстреної допомоги в розмірі 1,35 трлн євро.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини