RU

Столичний будинок-монстр повинні визнати готовим до експлуатації – рішення суду

11.11.2020, 15:07
Столичний будинок-монстр повинні визнати готовим до експлуатації – рішення суду - Фото
Будинок-монстр на Подолі (Фото: depositphotos.com)

Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) видати ТОВ "Пателі Лізинг" сертифікат про готовність до експлуатації об'єкту на вул. Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі Києва, більш відомого як будинок-монстр на Подолі. Про це йдеться в рішенні ОАСК, повідомляє Наші гроші.

Суд визнав незаконним рішення ДАБІ про відмову у видачі сертифіката через відсутність необхідних документів у компанії. Суд встановив, що ДАБІ не уточнюється, які саме документи не надала Пателі Лізинг. ДАБІ повинна видати компанії сертифікат на будинок і внести дані до держреєстру, йдеться в рішенні суду.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Суд вирішив, що єдиним документом, необхідним для видачі сертифіката є Акт готовності об'єкта до експлуатації. Його забудовник надав ДАБІ 20 липня 2020 року. На думку суду, цей Акт по суті і формі відповідає вимогам до документів такого типу.

Також суд не визнав довідку ДАБІ про те, що забудовник не пускав інспекторів на об'єкт. Суду не вистачило як доказів фото і відео. Однак суд взяв до уваги, що в 2012 році ДАБІ перевірила і схвалила всю проєктну документацію при видачі дозволу на проведення будівельних робіт.

  • У 2012 році Пателі Лізинг отримала дозвіл і почала будівництво ЖК "Поділ Престиж". Замість дозволених восьми поверхів компанія побудувала 12-поверховий будинок.
  • У 2014 році Київська міськрада подала позов до суду з вимогою знести надбудовані поверхи. У листопаді 2019 року Госпсуд Києва зобов'язав компанію знести чотири верхні поверхи.
  • 17 травня 2019 року Шостий апеляційний суд скасував рішення ДАБІ про анулювання дозволу на будівництво "будинку-монстра" і фактично розблокував його будівництво. У жовтні 2020 року це рішення скасував Північний апеляційний госпсуд.
  • 20 липня 2020 року Пателі Лізинг звернулося в ДАБІ із заявою про прийняття в експлуатацію об'єкта. 13 серпня в ДАБІ відмовили компанії в зв'язку з відсутністю документів, необхідних для видачі сертифіката.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини