RU

Стокгольмський арбітраж відмовився стягнути $6 млрд з України за позовом групи компаній

04.02.2021, 21:12
Стокгольмський арбітраж відмовився стягнути $6 млрд з України за позовом групи компаній  - Фото
Ігор Коломойський (Фото: Сергій Ільїн/пресслужба YES 2019)

Стокгольмський арбітражний суд відмовив у стягненні понад $6 млрд з України трьом міноритарним акціонерам  ПАТ "Укрнафта". Власниками цих трьох компаній були олігарх  Ігор КоломойськийГеннадій Боголюбов і Ігор Палиця,  повідомив у Facebook міністр юстиції України Денис Малюська.

Судовий процес у справі Укрнафти тривав понад шість років. Сьогодні визнав відсутність своєї юрисдикції у цій справі.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Акціонери, які володіють 40,1% акцій Укрнафти, хотіли отримати компенсацію за відбір газу Укрнафти зі сторони  НАК "Нафтогаз" і відсутність повернення частини газу. Ще одною підставою для позову стало підвищення ставки за використання надр для видобутку газу, зазначив Малюська.

Також міноритарії виступали проти закону № 272-VIII про зниження кворуму для проведення зборів АТ. Цей закон дозволяв членам наглядової ради Укрнафти від Нафтогазу приймати рішення без участі представників міноритаріїв.

Укрнафта – найбільший видобувач нафти в Україні. Їй належить мережа з 537 АЗС. 50% + 1 акцій компанії належать Нафтогазу. Близько 40% – кіпрським офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов'язаним із неформальною групою Приват Коломойського і Боголюбова – близько 40%. Привату приписують контроль над Укрнафтою з 2003 року, коли її очолив пов'язаний з олігархом Ігор Палиця.
  • У червні 2015 року моніторні акціонери Укрнафти подали позов до Стокгольмського арбітражного суду проти держави Україна. Акціонери звинуватили Україну в нанесенні збитку через відбір газу, видобутого Укрнафтою. Фінансові претензії позивачів складали $4,7 млрд. Також міноритарії подали проти Нафтогазу позов до Лондонського суду.
  • У 2018 році міноритарії вимагали від України $5,4 млрд. У 2021 році сума становила близько $6 млрд з урахуванням відсотків.
  • 2 лютого 2019 року Лондонський арбітраж зобов'язав Нафтогаз виплатити кіпрським акціонерами Укрнафти 97 млн ​​грн в якості компенсації.
  • 3 лютого 2021 року Нафтогаз почав "розлучення" з групою Коломойського щодо Укрнафти. Деталі – тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини