Стокгольмський арбітраж відмовився стягнути $6 млрд з України за позовом групи компаній

Стокгольмський арбітражний суд відмовив у стягненні понад $6 млрд з України трьом міноритарним акціонерам ПАТ "Укрнафта". Власниками цих трьох компаній були олігарх Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Ігор Палиця, повідомив у Facebook міністр юстиції України Денис Малюська.
Судовий процес у справі Укрнафти тривав понад шість років. Сьогодні визнав відсутність своєї юрисдикції у цій справі.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини
Акціонери, які володіють 40,1% акцій Укрнафти, хотіли отримати компенсацію за відбір газу Укрнафти зі сторони НАК "Нафтогаз" і відсутність повернення частини газу. Ще одною підставою для позову стало підвищення ставки за використання надр для видобутку газу, зазначив Малюська.
Також міноритарії виступали проти закону № 272-VIII про зниження кворуму для проведення зборів АТ. Цей закон дозволяв членам наглядової ради Укрнафти від Нафтогазу приймати рішення без участі представників міноритаріїв.
- У червні 2015 року моніторні акціонери Укрнафти подали позов до Стокгольмського арбітражного суду проти держави Україна. Акціонери звинуватили Україну в нанесенні збитку через відбір газу, видобутого Укрнафтою. Фінансові претензії позивачів складали $4,7 млрд. Також міноритарії подали проти Нафтогазу позов до Лондонського суду.
- У 2018 році міноритарії вимагали від України $5,4 млрд. У 2021 році сума становила близько $6 млрд з урахуванням відсотків.
- 2 лютого 2019 року Лондонський арбітраж зобов'язав Нафтогаз виплатити кіпрським акціонерами Укрнафти 97 млн грн в якості компенсації.
- 3 лютого 2021 року Нафтогаз почав "розлучення" з групою Коломойського щодо Укрнафти. Деталі – тут.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі