RU

Стимул залишитися в Україні: Рада готується узаконити грошову допомогу для заробітчан

31.05.2021, 13:18
Стимул залишитися в Україні: Рада готується узаконити грошову допомогу для заробітчан - Фото
Збір полуниці в Польщі (Фото: ЕРА)

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроєкт №4669 про надання грошової допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів. Про це повідомляє пресслужба парламентського порталу.

Документ спрямований на стимулювання громадян, які працюють за кордоном, повернутися в Україну і отримати грошову допомогу на відкриття власного бізнесу, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Відповідно до законопроєкту, максимальний розмір грошової допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів не буде перевищувати 150 000 гривень.

Дана сума в 2,5 рази вище існуючого максимального розміру одноразової виплати по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності.

Всього для економічної реінтеграції заробітчан передбачається 108 млн грн на рік.

З них 50 млн грн пропонується виділити з держбюджету у вигляді пільгових кредитів для українців, які мають страховий стаж менше 10 років.

Ще 58 млн грн буде виділено з бюджету Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на безповоротній основі. На таку допомогу можуть розраховувати громадяни України, які мають страховий стаж понад 10 років.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини