RU

Стельмах пояснив коливання курсу долара

29.10.2008, 12:16

Стельмах пояснив коливання курсу долара

Коливання курсу долара у ІІІ кварталі 2008 року спричинені збільшенням попиту на валюту з боку імпортно-орієнтованого бізнесу, а також панікою з боку споживачів. Про це під час прес-конференції повідомив глава НБУ Володимир Стельмах.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Стельмах відзначив, що, починаючи з вересня, у зв'язку із ситуацією, що склалася на світовому ринку, обсяг вітчизняного експорту почав скорочуватися, а імпорт тим часом збільшувався. Тому імпортний попит на валютному ринку інтенсифікувався і привів до серйозного дисбалансу між пропозицією і попитом.

У жовтні ситуація посилилася ще й панікою з боку споживачів, що кинулися скуповувати валюту, - пояснив В. Стельмах. За його словами, саме цим пояснюється стрибок курсу долара до гривні у бік дорожчання долара.

Реагуючи на зауваження журналістів про гаяння часу з інтервенцією на міжбанківський валютний ринок з боку Національного банку України, В. Стельмах відзначив, що велика інтервенція з боку Нацбанку в умовах ажіотажного попиту тільки посилила б ситуацію, напружила інфляцію, за що, в свою чергу, розплатилися б споживачі і бізнес. Водночас, він зазначив, що виручені від інтервенції кошти "НБУ намагається запускати в економіку, щоб підтримати виробництво і не допустити рецесії".

Нагадаємо, сьогодні курс готівкового долара в українських комбанках йде вгору вслід за зростанням міжбанківського долара і підвищенням офіційного курсу НБУ. На 10:30 курс продажу долара коливається від 6,12 грн./$ до 6,51 грн./$. Середній курс складає близько 6,41 грн./$.

В. Стельмах сумнівається, що до кінця року курс гривні до долара опуститься нижче 6 грн.

Про українську боротьбу з фінансовою кризою читайте в матеріалі "Радість банкірів, гроза олігархів" >>>

Досьє на Володимира Стельмаха>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини