RU

Стало відомо, де побудують новий аеропорт на Закарпатті

27.04.2021, 14:29
Стало відомо, де побудують новий аеропорт на Закарпатті - Фото
Покинутий аеродром у Мукачевому (Фото: Андрій Балога/Facebook)

Новий аеропорт у Закарпатті будуватимуть на території міста Мукачево. Його умовна назва – "Мукачево-3", повідомив у Facebook глава Держагентства інфраструктурних проєктів Кирило Хомяков.

"Всі питання з місцевою владою вирішено й узгоджено. Сьогодні був підписаний меморандум про співпрацю з проєктування та будівництва нового аеропорту в Закарпатській області. Наступні кроки – оголошення тендеру на проєктування, узгодження з усіма місцевими службами та вирішення земельних питань", – заявив Хомяков.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Він зазначив, що новий аеропорт матиме два курси посадки без заходу на територію сусідніх країн. Нова локація має оптимальні погодні умови. За рік на території фіксується 13-15 випадків, коли видимість менше 1 кілометра, а швидкість вітру понад 10 м/с.

Назву нового аеропорту планують визначати разом із жителями Закарпаття.

Новий аеропорт на Закарпатті розглядається як можливість відновлення регулярного авіасполучення між Закарпаттям та іншими регіонами, і закордоном. Для реалізації цієї мети не підходить вже існуючий аеропорт Ужгород. Цей аеропорт незручний через близькість до словацького кордону і залежність польотів від словацької сторони. Очікується, що новий аеропорт побудують за три роки. Його злітно-посадкова смуга повинна складати 2500 м, а пасажиропотік – 500 000 осіб на рік. Сумарна сума інвестицій у проєкт повинна скласти 4 млрд грн.
  • У листопаді 2019 року міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що в бюджет 2020 року закладено фінансування на будівництво аеропорту в Мукачевому. Тоді ж міськрада Мукачевого опублікувала проєкт будівництва міжнародного аеропорту Мукачево на базі колишнього військового аеродрому.
  • У серпні 2020 року Криклій заявив, що проєкт будівництва аеропорту в Мукачевому включений до Державної цільової програми розвитку аеропортів.
  • 25 вересня міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що на Закарпатті планують побудувати новий аеропорт, який замінить аеропорт "Ужгород". Тоді на проєктні та передпроєктні роботи вже було затверджено фінансування розміром 30 млн грн.
  • У листопаді 2020 року на Закарпатті розпочався перший етап проєктування нового аеропорту в Закарпатті. Для будівництва відібрали дві локації: Мукачево і Середнє.
  • 2021-го Хомяков заявив, що новий аеропорт на Закарпатті не зможуть побудувати на місці старого аеропорту Мукачево, тому що він призначений тільки для військових літаків.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини