RU

Стабільний долар. НБУ не змінює курс третій день поспіль

23.12.2008, 10:02

Стабільний долар. НБУ не змінює курс третій день поспіль

Курс офіційного долара в Україні зайняв стабільну позицію. На 23 грудня Національний банк встановив офіційний курс американської валюти на рівні 787,8800 грн. за $100.

Такий самий офіційний курс долара було встановлено центробанком вчора, 22 грудня.

Курс долара в Україні тримається на стабільному рівні з п'ятниці, 19 грудня, коли Нацбанк встановив курс американської валюти на рівні 787,8800 грн. за $100, у той час, як в четвер, 18 грудня, зростання цін на американську валюту припинилося і на українському міжбанківському валютному ринку.

При тому, що ще 18 грудня українські банки продавали готівковий долар по 10,7 гривень, а середній курс продажу американської валюти підвищився до 9,8860 грн., станом на 15:30 вчорашнього дня курс продажу готівкового долара в Україні становив вже 8,3108 грн. Водночас, станом на 10:00 понеділка середній курс продажу американської валюти становив 8,2824 грн.

Загалом же, порівняно з п'ятницею, середній курс купівлі готівкового долара в українських банках знизився на 23,65 коп. і становив 6,9242 грн. Максимальний курс купівлі становив 7,6000 грн., мінімальний курс продажу - також 7,6000 грн.

Нагадаємо, раніше НБУ вніс зміни до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют і курсу банківських металів, прив'язавши офіційний курс гривня-долар до курсу на міжбанківському ринку. Відповідну постанову НБУ було зареєстровано у Міністерстві юстиції України і вона набула чинності 28 листопада 2008 року.

Згідно з постановою, офіційний курс гривні до долара розраховується "на рівні курсу, встановленого на міжбанківському валютному ринку України за результатами функціонування Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, що склався за попередній робочий день".

Раніше офіційний курс гривні до долара США розраховувався на основі котирування валюти на міжбанківському валютному ринку, а також з урахуванням інформації про чинний офіційний курс НБУ і інформації про проведені операції купівлі-продажу іноземної валюти. Також враховувалися відомості про курсові і цінові зміни на світових фінансових і товарних ринках та інші показники, зміна яких може впливати на валютний ринок України.

Про взаємовідносини долара і гривні читайте в статті "Скуті одним ланцюгом" >>>
Курси валют: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини