RU

США виступають за створення консорціуму з ГТС України

20.01.2012, 12:54
США виступають за створення консорціуму з ГТС України - Фото
Фото: ЕРА
Спеціальний посланник з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США Річард Морнінгстар виступає за створення трибічного консорціуму з управління ГТС України за участю України, Росії та Європи. Про це він заявив на міжнародній конференції "Природний газ та енергетичне майбутнє України", що відбулася в Києві.

"Є сенс в тому, щоб українські, російські та європейські інвестори спільно зіграли роль у створенні надійної, ефективної та прозорої транзитної системи. Це мають робити і Україна, і Росія, і Євросоюз", - сказав Морнінгстар, якого цитує прес-служба Міненерго.

Морнінгстар додав, що українська ГТС створена ще за радянських часів і потребує значних коштів на модернізацію, яка дозволить Україні й надалі виступати важливим транзитером газу до Європи. При цьому він привітав зусилля України з модернізації ГТС.

За його словами, Україна є не тільки важливим транзитером російського газу, але й має значний потенціал в енергетиці, реалізація якого залежить від того, чи набуватиме Україна більшої енергетичної незалежності.

Спеціальний посланник з енергетичних питань в Євразії Держдепартаменту США висловив думку, що зараз настав переломний момент для України у набутті енергетичної незалежності. "За ті 18 років, протягом яких я періодично відвідую Україну, ще не було таких важливих часів в українській енергетиці, як зараз. Україна знаходиться на роздоріжжі, і зараз їй треба вирішити раз і назавжди, чи матиме вона енергетичну незалежність", - сказав Морнінгстар.

Він зазначив, що США підтримують майбутнє України в Європейському енергетичному співтоваристві. Морнінгстар вважає, що Україна повинна створити більш прозорий економічний клімат в енергетиці, а також виконувати зобов'язання перед МВФ.

Нагадаємо, на міжнародній конференції "Природний газ та енергетичне майбутнє Україні" провідна енергоконсалтінгова компанія IHS CERA представила оцінку газового ринку України. За висновком експертів, Україна має потенціал для повного забезпечення себе газом у разі послідовного впровадження енергетичної політики, спрямованої на залучення приватних інвестицій у нафтогазовий сектор та реалізації потенціалу власної ресурсної бази.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини