RU

США виділили $3 млн. українським митникам

28.05.2012, 10:21
США виділили $3 млн. українським митникам - Фото
Фото: customs.gov.ua
Державна митна служба України отримає технічну допомогу в розмірі майже $3 млн. від уряду США. Кошти будуть спрямовані на розвиток системи "Електронна митниця".

Як повідомляє прес-служба Держмитслужби, голова відомства Ігор Калєтнік і надзвичайний і повноважний посол США Джон Теффт підписали протокол № 8 до меморандуму про взаєморозуміння між урядом України і урядом США щодо допомоги з правоохоронних питань".

Згідно із цим документом, Держмитслужба отримає від уряду США технічну допомогу (консультації, обладнання, програмне забезпечення) у розмірі $2,9 млн. в рамках декількох магістральних для відомства проектів.

Зокрема, в рамках створення системи "Електронна митниця" і розвитку сфери управління ризиками будуть закуплені нові сервери і робочі комп'ютерні станції, програмне забезпечення, засоби індивідуального доступу.

У Держмитслужбі зазначають, що "Електронна митниця" зменшує вплив людського фактора на процес митного оформлення вантажів, прозорість митних процедур впровадження безпаперового процесу митного декларування.

Технічна допомога також підвищить потенціал Держмитслужби при проведенні аналізу ризиків у сфері боротьби з контрабандою з метою виявлення каналів незаконної торгівлі та контрабанди наркотичних засобів. Зокрема, в зонах митного контролю України на території морських та річкових портів, а також в акваторії портів, відкритих для міжнародних перевезень. Цьому будуть сприяти механічні та хімічні набори для пошуку наркотичних речовин, скануюча техніка.

Обладнання пунктів пропуску сучасними технічними засобами є запорукою не тільки внутрішньої, а й загальної безпеки, підкреслили у відомстві.

Друга частина технічної допомоги буде надана у вигляді тренінгів, консультацій та експертиз. Остаточно обсяги і види технічної допомоги по кожному з цих напрямків будуть визначені після проведення консультацій між експертами Держмитслужби та американської сторони, повідомили в Держмитслужбі.

Досьє на Ігоря Калєтніка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини