RU

США зможуть відтермінувати настання дефолта за борговими зобов'язаннями до 10 серпня

28.07.2011, 11:59

США зможуть відтермінувати настання дефолту за борговими зобов'язаннями до 10 серпня. Такої думки дотримуються представники декількох банків з Уолл-стріт, а також аналітики вашингтонських дослідницьких організацій.

Як повідомляє ИТАР-ТАСС, на думку експертів, завдяки очікуваним податковим надходженням і різним бухгалтерським прийомам Мінфін зможе здійснювати виплати за своїми зобов'язаннями не до 2 серпня, як було офіційно оголошено раніше, а до 10 серпня.

Переговори Білого дому і республіканської опозиції в Конгресі США з питання підвищення межі державного боргу і скорочення бюджетного дефіцита зайшли в глухий кут. Кожна зі сторін висуває свій власний план розв'язання проблеми.

На думку експертів, з наближенням дати можливого настання дефолта США буде все складніше знаходити нових кредиторів. "Політикам не треба "тягнути" до 10 серпня. Вони повинні докласти всіх зусиль, щоб якомога раніше прийти до згоди", - зазначають аналітики банку "Барклайс Капітал".

На наступному тижні Мінфін планує виставити на аукціон короткострокові казначейські зобов'язання на $7 млрд. Ще через тиждень на аукціон будуть виставлені довгострокові зобов'язання. В цілому американський уряд планує взяти у позику в серпні $500 млрд.

У понеділок президент Барак Обама заявив, що крайнім терміном, до якого Конгрес повинен підняти межу держборгу, є 2 серпня. У вівторок прес-секретар Білого дому Джей Карні також озвучив цю дату. Разом з тим він висловив упевненість в тому, що до дефолта справа не дійде і Конгрес в кінцевому результаті зробить необхідні кроки.

Уряд США досяг межі держборгу, встановленої зараз законом на рівні $14,3 трлн., 16 травня. Після цього міністр фінансів Тімоті Гайтнер заявив законодавцям, що зможе сповільнити настання дефолта за борговими зобов'язаннями лише до 2 серпня.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини