RU

США застерігають ЄС від антиамериканської політики щодо Google, Facebook, Apple

15.06.2021, 21:25
США застерігають ЄС від антиамериканської політики щодо Google, Facebook, Apple - Фото
Фото: ЕРА

Рада національної безпеки США написала листа до Євросоюзу зі скаргою на тон недавніх коментарів про технологічне регулювання, направлене проти американських компаній,  повідомляє Financial Times, яке ознайомилося з текстом листа.

"Ми особливо стурбовані недавніми коментарями доповідача Європейського парламенту щодо Закону про цифрові ринки Андреаса Шваба, який припустив, що DMA, безсумнівно, має націлюватися лише на п'ять найбільших компаній США", – йдеться в заяві.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

У листі також зазначено, що подібні коментарі і підходи ускладнюють співпрацю між США і Європою в сфері регулювання галузі, а ЄС, на думку американців, не зацікавлений у ​ "сумлінній взаємодії зі Сполученими Штатами для вирішення цих загальних проблем у спосіб, що служить нашим спільним інтересам".

У Європі ж вважають, що саме п'ятірка американських техгігантів: Google, Amazon, Apple, Facebook і Microsoft були "найбільшими проблемами" для конкуренції в ЄС. "Давайте спочатку зосередимося на найбільших проблемах, на найвужчих місцях. Давайте пройдемося за списком – один, два, три, чотири, п'ять – і, може бути, шість з [китайською] Alibaba. Але давайте не будемо починати з числа сім, з європейського бізнесу, щоб догодити Байдену", – зазначив депутат Європарламенту Німеччини Андреас Шваб.

  • Країни G7 домовилися ввести глобальний податок на технологічні корпорації. За попередніми даними, цифра може скласти 15% від прибутку компаній.
  • Окрім того, в Євросоюзі збільшується тиск на техгігантів через їх монополії на ринку: Франція оштрафувала Google через монополію на ринку реклами, а Apple звинувачують у нечесній конкуренції через комісії App Store – їй загрожує штраф $27 млрд.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини