RU

США ввели санкції проти китайських інвесторів Мотор Січ

15.01.2021, 11:03
США ввели санкції проти китайських інвесторів Мотор Січ - Фото
Стенд Мотор Січ на виставці Airshow China 2018. Фото: Marina Lystseva

Міністерство торгівлі США ввело санкції проти китайської компанії Skyrizon – інвестора в українську Мотор Січ. Про це повідомляється в пресрелізі міністерства.

"Skyrizon, китайська державна компанія, докладає зусиль придбати і освоїти іноземні військові технології, що становить значну загрозу національній безпеці і зовнішньополітичним інтересам США", – йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Введення санкцій повинно стати попередженням експортерам про тісний зв'язок Skyrizon з армією Китаю, додають у Мінторгівлі.

Американські санкції передбачають включення Skyrizon до нового списку MEU (Military End-User), куди заносяться компанії, що діють в інтересах китайської армії. Для таких компаній США вводять обмеження на експорт, реекспорт та переміщення товарів всередині країни. Для проведення подібних операцій, компаніям потрібне додаткове ліцензування.

ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до понад 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку.
  • У квітні 2018 року акції Мотор Січі були заарештовані за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеній у липні 2017 року кримінальній справі про держзраду і замах на диверсію. Арешт акцій обмежує вплив нових інвесторів на компанію. За цей час у Мотор Січі не проходило жодних зборів акціонерів і неможлива виплата дивідендів.
  • У листопаді 2020 року дочірня компанія Skyrizon китайської Beijing Xinwei Technology Group і DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського повідомила про намір подати оновлену спільну заяву до АМКУ на купівлю "Мотор Січ", яка стане вже четвертою із серпня цього року.
  • На початку грудня китайські інвестори направили до міжнародного арбітражу інвестиційний спір із метою стягнення з держави Україна збитків, які оцінили в $3,5 млрд.
  • 12 січня 2021 року Шевченківський районний суд Києва відмовив у знятті чотирьох однотипних арештів з 56% акцій ПАТ "Мотор Січ" за клопотаннями інвесторів Мотор Січі (Бізнес Хаус Хелена і Skyrizon).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини