RU

США припинили розслідування проти Ford, Honda, BMW і Volkswagen

10.02.2020, 16:29
США припинили розслідування проти Ford, Honda, BMW і Volkswagen - Фото
Мін'юст США (фото - Erlend Bjørtvedt)

Міністерство юстиції США оголосило про припинення антимонопольного розслідування проти чотирьох великих автовиробників Ford Motor, Honda, BMW і Volkswagen. У міністерстві перевіряли, чи був порушений закон при підписанні угоди про дотримання стандартів у сфері викидів зі штатом Каліфорнія в липні 2019 року, повідомляє Reuters.

Відзначається, що договір автовиробників із владою Каліфорнії викликав невдоволення Вашингтона. Вимоги до рівня викидів у цьому штаті відрізняються від правил на решті території країни, тому в Білому домі прийшли до висновку, що компанії порушили закон про конкуренцію.

За словами губернатора штату Гевіна Ньюсома, розслідування "було кричущою спробою Білого дому запобігти укладенню автовиробниками угоди з Каліфорнією для підтримки більш жорстких стандартів у сфері викидів".

  • Розслідування, що проводилося Мін'юстом США, розпочате у вересні 2019 року, заморозило процес переговорів між автовиробниками і каліфорнійською владою. З моменту його початку жоден з автовиробників не долучився до угоди.
  • У 2013 році президент США Барак Обама дав Каліфорнії спеціальне право встановлювати власні норми викидів. Він увів і загальнонаціональні норми, відповідно до яких щорічно рівень допустимих викидів повинен знижуватися на 5%. У свою чергу президент Дональд Трамп планував відмовитися від такого варіанту, заморозивши допустимий рівень викидів до 2026 року на рівні 2020-го року. У минулому році 17 автовиробників написали лист президенту США, в якому закликали його відмовитися від планів щодо зниження норм викидів автомобілів.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини