RU

США оштрафують ВР за витік нафти у Мексиканській затоці

25.05.2010, 09:55

Уряд США збирається вжити штрафних заходів щодо компанії British Petroleum (ВР) через витік нафти на розвідувальній свердловині в Мексиканській затоці. Про це повідомила журналістам глава федерального Агентства з охорони навколишнього середовища Ліза Джексон

"Безумовно, необхідно використати штрафи та (інші) каральні заходи. Само собою, ще буде змога використати штрафи і санкції", - цитує Л. Джексон ПРАЙМ-ТАРС.

Одночасно Л.Джексон повідомила, що федеральна влада США вимагала від ВР істотно скоротити масштаби застосування хімікатів для розчинення нафти, що потрапила у води Мексиканської затоки внаслідок аварії на буровій платформі. "Федеральний уряд на чолі з Береговою охороною дав вказівку ВР негайно починати істотно скорочувати загальне використання дисперсантів", - зазначила вона.

Нагадаємо, це пов'язано з тим, що реагенти, що використовуються ВР для розчинення нафти, токсичні і є "помірними", за класифікацією адміністрації США, небезпеку для здоров'я людини, дратівливо впливаючи на слизову оболонку очей, шкіру і дихальні шляхи. Зупинити використання цієї суміші за назвою "Корексит 9500" компанія мала б у неділю ввечері. Проте вона повідомила американську владу про те, що їй поки не вдалося знайти альтернативу реагенту і його застосування триває.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини